Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a kedvenc részetek/téma...

Melyik a kedvenc részetek/témakörötök/sejtésetek stb matematikából? 😊

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A geometria. Ebből kiváló. Minden máshoz matekből elég hülye vagyok, de soha nem is érdekelt.
2019. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:D Nekem pont az nem fekszik annyira :D

Én a számelméletet imádom. Érdekes, hogy vannak olyan sejtések benne, amit már egy általános iskolás is könnyen megért, a bizonyításuk viszont a legnagyobb matematikusokon is kifog.

2019. nov. 15. 11:10
 3/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
A kvamtumszámítás, kvantumszámelmélet.
2019. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vektoranalízis.
2019. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Golbach-sejtés, 1 sor az egész mégis 400 éve megoldatlan.
2019. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy Fermat-sejtés. Bár úgy tudom, már bebizonyították, tehát már nem sejtés. Miért csak a második hatvány? Olyan titokzatos. Valahogy úgy képzeltem, emögött valami fontos háttértudás van, amit a termeszet így közöl velünk. Úgy gondoltam, lehetnek olyan univerzumok, vagy dimenziók ahol nem is érvényes, hanem ott a mondjuk a harmadik hatvány játszik, vagy ilyesmi. Nyilván túlgondoltam.
2019. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Algebra!!!
2019. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!