Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért hazudhatnak pofátlanul...

Miért hazudhatnak pofátlanul a gyógyszergyártók a reklámokban?

Figyelt kérdés
Minap nézem a tv t és jött egy magnézium reklám a következőt mondják:nem mindenki tudja de létezik természetes magnézium és ez így jobb meg úgy jobb blablabla. Szerintetek, akik alap szinten járatosak kémiában fizikában, nem felháborító? A magnézium egy atom a periódusos rendszer eleme, nincs különbség aközött a magnézium között amit mondjuk valami kőzetből vonnak ki meg aközött amit mondjuk nem tudom brokkoliból. Meg mi az hogy természetes? Mivel ez egy atom ezért nem lehet mesterségesen előállítani ezért csak természet alkotta vegyületekből lehet kivonni vagy bányászni. Szerintem ez egy durván megtévesztő állítás és simán fel lehetne nyomni rengeteg gyártót a versenyhivatalnál amiatt hogy természetesnek bélyegzik a szarjaikat ezáltal jobb hatást ígérve. Mit gondoltok?

2019. dec. 13. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Csakis a profitért.

"Nem mindenki atom fizikus" :D

2019. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Ha nem értesz a témához, akkor javasolt először kérdezni, és csak miután a választ megértetted, kinyilvánítani a véleményed.


A probléma itt az, hogy a magnézium, amit beviszel, nem minden formában (vegyületben) tud felszívódni, tehát rossz esetben csak végigmegy rajtad, aztán kiürül.


A reklám azt sugallja, hogy - mivel ez természetes vegyület - jól felszívódik.

Ez így önmagában nem igaz.

Bizonyos vegyületek jól felszívódnak, mások meg nem - függetlenül attól, hogy mennyire természetes.

Létezik olyan magnéziumos gyógyszer is, amelyik rosszul szívódik fel. Nem írom le a nevét, mert beperelhetnének hitelrontásért.


Ezzel együtt, amit problémát felvetettél, az nem úgy probléma, ahogy gondoltad, hanem egészen más miatt.


Ja, és hogy mit tudsz tenni?

Jelezd a saját képviselődnél, hogy nyújtson be olyan törvényt, ami tiltja az ilyen félrevezető reklámokat. Ne lehessen semmit csak úgy reklámozni, hogy "természetes" - hiszen pl. a csattanó maszlag is az - hanem hivatkozzanak konkrét dologra, jelen esetben "jól felszívódik", ahol még az is meg van határozva, hogy ebben a tekintetben élvonalban kell lennie, ha ezt leírják.

2019. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én azt tiltanám be, hogy szemlátomást modellcsajok-pasik gyógyszerésznek, orvosnak stb. mondják magukat a reklámokban.
2019. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az orvos már le van tiltva...
2019. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azért amiért kivétel nélkül minden reklámban. Vagy ha nem hazudnak akkor ferdítenek. Elég csak arra gondolni, hogy milyen vidáman veszik fel a reklámban a hiteleket mindenféle baromságra. Persze az utcára kerülő bedőlt hiteleseket nem mutogatják.
2019. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A reklám nem gyógyszervegyészeknek készül.

Ha a reklám nem szólna másról, csak a gyógyszer összetételének részletezéséről, aztán meg a kórházi tesztstatisztikákról, faluszéli Zokni Janó unottan nézne át rajta és nem venné meg.

De bezzeg, ha plasztikusan azt mutogatják, hogy lehiggadsz tőle, mikor lecseszett a főnök, plusz hangzatos természetes eredetről meg csodálatos hatásról regélnek, akkor eladható.


A hatásosság kérdése el van már intézve a forgalmazhatóság szintjén, a reklámtól függetlenül.


Gyógyszerek esetén.

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítménynél viszont egyelőre sajnos azt hazudsz, amit akarsz, a termékedet eladhatod, akár hatásos, akár nem, a feltétel az, hogy ne legyen káros az egészségre.

Most kezdik végre szigorítani a szabályozását és valahogy kivédeni, hogy ne lehessen hazugságokkal reklámozni.


Az a baj, hogy egy termékről nem kell, nem lehet kijelenteni, hogy valami ellen használ, ha meg azt mondja csak a reklám, hogy használHAT, akkor nem támadható.

2019. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem láttam reklámot, ami nem hazudna.

Jó terméknek nem kell cégér.

2019. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szép összekeverni a magnézium atomot a tablettákban lévő magnézium sókkal. Soha nem a fém magnéziumot fogyasztjuk.

A gyógyszergyártók többesszám is inkorrekt, mert 1 reklámról, egy gyártóról írtál csak.

A reklám nem hazudik, amit mondanak igaz, amiket a néző levon belőle következtetést az nem annyira. A népek igénylik a "természetes eredetű" termékeket, akkor olyat kapnak, akkor is ha rosszabb mint a mesterséges.


Példa a félrevezető igazságra: az mondja természetes eredetű C vitamin. Nem mondja, hogy gyümölcsből vonták ki, de sokan arra gondolnak, közben csak baktériumokat használtak az egyik lépésben. Konkrétan nem hazudtak, csak az mondták el amit a vevő hallani akart.


Egyébként az nem zavaró, hogy a biztosítók azt mondják, hogy ha biztosítást kötsz, biztonságban leszek? Szerintem inkább az a hazugság.

2019. dec. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak , hogy rávilágított a kémiai hátterére a dolognak, mert azt nem tudtam, hogy ezek a tabletták valamilyen molekula részeként nem pedig atomosan tartalmazzák a magnéziumot és, hogy milyen magnéziumsóról van szó az befolyásolhatja a felszívódási időt. Mindemelett ez még mindig nem mentesíti őket afelől, hogy plusz hatást ígérnek a táplálékkiegészítő természetessége által, ami megtévesztő mivel az esetleg jobb hatás nem abból, hanem a magnéziumsó molekulaszerkeztéből származik. Ha ugyanazt a magnéziumsót ipari módszerekkel "mesterségesen" (mit nevezünk annak, baktériumtelepeket már nem?, szerintük nyilván nem) állítják akkor ugyanúgy fog felszívódni.

Tehát a felszívódás végső soron a molekulaszerkezttől függ, nem pedig attól, hogy "természetes"-e jelentsen ez bármit is.

Amúgy komolyan, ki kéne találni erre valamit, hogy mit lehet természetes eredetűnek titulálni, mert úgy dobálózik ezzel manapság mindenki mintha muszáj lenne. Persze gondolom nemsokára megkapom, hogy csak engem furdal ennyire a dolog. :)

2019. dec. 13. 23:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és kedves második való igaz, hogy , maradva a példánál, a magnézium tabletta rosszul gondoltam miként hordozza a magnéziumot, de emiatt még nem kellene rögtön leereszkedő stílusban megnyilvánulnod. Ezzel együtt ahogy te is írtad a hazugság a kiegészítéssel együtt is még mindig hazugság marad, ebben szerintem utolsó is egyetért.
2019. dec. 13. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!