Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Marson kinyitnánk egy...

Ha a Marson kinyitnánk egy vízzel teli 100 literes fémhordót, akkor robbannásszerűen kitörne belőle a gőz, vagy csak olyan lenne, mint amikor a Földön a fazéknyi víz forr a tűzön?

Figyelt kérdés

Ugye a Marson kb. akkora az átlagos légnyomás, mint a Földön 30 km magasságban, 600 Pa.


Ha mondjuk egy napfényes marsi napon, amikor 10 fok van, kinyitnánk egy vízzel teli hordót, akkor kirobbanna belőle a vízgőz, vagy csak bugyogna, mint amikor nálunk forr a víz?



És ha telített vizes sóoldattal lenne tele a hordó, akkor lehetséges, hogy mondjuk 0-5 fok között stabilan álljon benne a folyékony víz a Marson is?



2019. dec. 22. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
600 Pa nyomás mellett kb. 5 fokon forr a víz. Szerintem nem sisteregne el, csak simán forrna.
2019. dec. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó erősen forrna, aztán a maradék befagyna.

A sós víz is.

2019. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Ha földi, tengerszinti légnyomáson zárnák le, és a hordó tartaná is a nyomást, akkor a Marson a nagyrésze kifutna belőle kinyitáskor a nyomáskülönbség miatt, mivel a Marson a légnyomás a földi 1%-át sem éri el. És a kisebb marsi gravitáció (a földi 1/3-a) miatt is több futna ki, mint ugyanennyi nyomáskülönbségnél a Földön. Valamint tényleg felforrna és gőz törne ki belőle.
2019. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

Nem nyitunk ki a Marson 100 literes vízzel teli fémhordót.

Ez mióta tudományos kérdés?

2019. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Nem látjuk a Napot sem felkelni vagy lenyugodni a Marson, mégis tudományos a pályáját meghatározni is.
2019. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dq ***** válasza:
100%
Elkezdene forrni, aztán megfagyna.
2019. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

A megfagyás is jó lehetőség, de szerintem, és tényleg szerintem, mivel nem tudjuk kipróbálni, a kis gravitávió és a nyomáskülönbség adta lendület kivinné az egészet a Mars légkörébe. A gőze viszont szerintem is megfagyna, mint azt láthattuk Oymyakonban, a -40, -50 fokokban is a forró víz is gyorsan megfagy.


[link]

2019. dec. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Volt szerencsém egyszer egy hűtőházban kipróbálni a felmoppolást, igaz ott csak mínusz huszonvalahány fok volt, de két-három húzás után odafagyott a mop. :D Úgy kellett letépni a padlóról.
2019. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!