Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kisbolygókon előfordulhat élet?

A kisbolygókon előfordulhat élet?

Figyelt kérdés

2019. dec. 29. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Elő.
2019. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Ha valaki odamegy, igen.

Egyébként nem.

2019. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
tehát igen
2019. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem bárhol előfordulhat. Ez ugye egy feltételes mód. Az hogy nekünk mi az optimális életmód az egy dolog, de találtak már olyan baktériumokat, egysejtűeket (bármiféle élő dolgot) ami extrém körülményeket bír ki és ugye sok sok dolog még ismeretlen is számunkra. Ha itt a földön van olyan életforma ami kibír általunk élhetetlennek vélt körülményeket, akkor az egész univerzumra kivetitve miért ne lehetne valahol élet még, akár olyan helyen ami számunkra teljes mértékben lakhatatlan lenne. Van olyan bolygó ahol gyémánt eső esik, ez is szinte felfoghatatlan, rendkivül szokatlan jelenség a bolygónkon szerintem. Ha ez lehetséges akkor az miért lenne lehetetlen, ha pl lenne olyan emberhez hasonló létforma is akár, akinek nem kell oxigén, vagy csak minimális kell a túléléshez. Vagy akár 1000°C on is életbe marad, sőt, számára ez az ideális, vagy éppen ugyan ez minuszban. Szerintem előfordulhat. Az univerzumnak felfoghatatlan a nagysága, sok sok milliárd kilóméterek minden irányba, több milliárd csillag, bolygó, hold stb. Ki tudja milyen életek alakulhattak még ki és azok mihez alkalmazkodtak. A földön is valami túlélte a meteor becsapódását, mikor a legtöbb élet kipusztult, túlélték a jégkorszakot is, mikor megint sok élőlény nem tudott alkalmazkodni.

Ha feltételes módnál maradunk, szerintem bárhol lehet valamiféle élet.

2019. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!