Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olvastam a neten, hogy idén...

Olvastam a neten, hogy idén nem lesz meleg nyár. Mennyire megbízható ez az információ?

Figyelt kérdés
Sajnos nem örülök ennek, mert szeretem a meleg nyarakat! Reménykedem abban, hogy a meteorológusok tévednek, mivel még 6 hónapra van a nyár. Szerintetek mennyire megbízható ez az információ?

2020. jan. 2. 04:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire megbízható bármilyen előrejelzés fél évre előre? :)
2020. jan. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Néha elmondják, hogy milyen idő VAN jelenleg a térségben és még az sem igaz.
2020. jan. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Én meg azt olvastam, hogy a létező legkeményebb tél lesz az idén. Hát...LOL.
2020. jan. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 EagleHUN ***** válasza:
100%

Semmnnyire. Maximum 2 hétre előre is pontatlanul jósolnak.


Amennyi igaz kijelentést tudunk most tenni:

Lesz nyár (idén is).

2020. jan. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én a klímát nem dobnám ki. Most még lehetettlen megmondani milyen lesz a nyár, annyi mindent kell figyelembe venni, hogy képtelenség ennyire előre látni.
2020. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
semennyire nem megbízható.
2020. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Hol olvastad?

És mi a nem meleg? 18 fok alatt?:)

2020. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát nézd, a nyárból következtetve azt is mondták, hogy naaaaagyon hideg tél lesz... aztán tessék... :)
2020. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Pedig a válasz egyszerű, a dalban is benne van. Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idő.

A tél is, nyár is hosszú, ezért előfordul, hogy télen még sincs annyira hideg, nyáron még sincs annyira meleg.

Ezen felül egy meteorológiai jóslás a következőképpen működik: van egy hosszú távú átlag, az nem nagyon szokott változni (tapasztalat). Ezért ha pár évig a hőmérséklet átlag feletti, akkor jön az átlag alatti, különben nem igaz az előbbi megállapítás.

Még ezen is felül, ma már nem igaz. Az átlag még csak hagyján, de a szórás lett rettenetesen nagy. Ez hétköznapi nyelven azt jelenti: a kutya se tudja, holnap milyen idő lesz. A jövő hétről meg már véleményem sincs. Fél évvel előre pedig letagadom, hogy valamikor is megszólaltam véletlenül.

2020. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

#3: A tél még előttünk van. Márciusban hó fog esni, vagy legalábbis mínuszok lesznek nappal is.

Kérdező, enyhébb nyarakon is előfordul kánikula. Augusztusban esélyes, hogy legalább egy-két hétig legyen.

2020. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!