Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kellően erős íjjal el...

Egy kellően erős íjjal el tudnám találni a Holdat?

Figyelt kérdés

Nem troll kérdés. Ha egy szuper könnyű nyílvessző-szuper erős íj kombóval le tudnám győzni a Föld tömegvonzását, egy csillagász ki tudná számolni nekem, h hova célozzak?

Tehát számolna, és azt mondaná, hogy oké, pontosan a nagy fa fölött lőjj el 20 méterrel, és akkor eltalálod. A kérdés a számolásra vonatkozik, nem a garvitációra!



2020. jan. 3. 09:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

egy 10 méter sugarú körnek a kerülete kb 62,8 méter. Ennek 1/720 része kb 8.7 cm. tehát elmondhatjuk hogy 10 méterről egy kb 9 cm méretű kör nagyjából fél fok szög alatt látszik (Pontosan ennyi a Hold látszó átmérője a Földről). Egy jó íjásznak nem probléma 10 méterről egy kb 9 cm céltárgy eltalálása.


Tehát ha a szökési sebesség elérhetetlenségétől, a légkör fékező hatásától, és egyéb nehézségektől eltekintünk, A nyíl repülési sebességének ismeretében, a "célpont" azaz a Hold mozgásának ismeretében, egy jó céllövőnek nem lehet probléma a Hold eltalálása sem.


maci

2020. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Jó volt olvasni a válaszokat, köszönöm, pattantak a zöld pacsik!
2020. jan. 4. 09:54
 13/13 anonim válasza:
😂 Szerintem aranyos hogy valaki ilyeneken gondolkodik. :D nem csak én vagyok elvont jólvan. :D
2020. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!