Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kör 3 dimenziós alakja a gömb?

A kör 3 dimenziós alakja a gömb?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor a karika az minek felelel meg 2D-ben? Hulla hop karika pl.
2020. jan. 9. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A kör 3 dimenziós alakja továbbra is kör, mint ahogy létezik síkbeli és térbeli egyenes is. A gömb pedig nincs 2 dimenzióban csak 3ban.
2020. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Na itt nagy kavarodások vannak a fejekben. A definíciókat kéne megnézni elsősorban.

Ha valaki megnézi a kör és a gömb definícióját, szinte ugyanaz a szöveg, csak egy szót kell kicserélni.


Emlékeztetésül: Azon pontok halmaza a síkba/térben amelyek egy adott ponttól adott távolságra vannak. Ebből jön aztán a sugár mint paraméter.


Ami a kérdezőnél a kavarodást okozhatja, hogy gömb készíthető pl. egy körnek a szimmetriatengelye körüli megforgatásával.


A Hullahop-karika meg más történet, az inkább egy tórusz mint gömb...


Az 1-es válaszolóhoz:


"A gömb pedig nincs 2 dimenzióban csak 3ban."


Ez részben igaz, de a gömb is megjeleníthető 2d-ben, vetületek segítségével.

Ahogy a térbeli egyenesek egyenleteit is felírod, valójában 3 vetületi egyenletet tudsz felírni.

2020. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az interstellarban mondta az egyik szereplő, hogy a kör 3D-ben gömb. Ami nekem tök furcsa. Elfogadtam, részben, mert nagyon promozták, hogy egy elméleti fizikus is dolgozott a filmen.


[link]

2020. jan. 9. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó, hát nem tudom mit szóltál volna, ha a film megtekintéséhez kötelező lett volna egy fizikus MSc.
2020. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"mondta az egyik szereplő, hogy a kör 3D-ben gömb"

Ez így nagyon ki van ragadva a szövegkörnyezetből.

A lényeg, hogy egy 3D henger (csatorna, cső, járat) ha a hossztengelyével merőlegesen metsz egy síkot, akkor a metszésvonal kör lesz. Ha egy 4D-ben lévő henger metszi a 3D hipersíkot, akkor annak ott gömb lesz a vetülete.

2020. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Roflkopter ***** válasza:
100%
A gömb sikbeli vetülete valóban egy kör (pontosabban egy körlap), de a kör vetület nem feltétlen jelent gömböt.
2020. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"karika az minek felelel meg 2D-ben"

Nem tudom, ez mit jelent, de pár példa tórusz síkvetületeire:

[link]

Vagy lehet még körgyűrű is.

2020. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem tórusz ti gyökerek.

Az fánk!!!

2020. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
ez egy "fánk", nem tudom miről beszélsz
2020. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!