Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A ligamentum capitis femoris...

A ligamentum capitis femoris és a lig. Teres femoris az most ugyanaz?

Figyelt kérdés
Az látszik egy pár képen, hogy ugyan azon a helyen vannak, ugyan arra az ínra mutat a nyíl

2020. jan. 14. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy a lig. az nem ín, hanem szalag.

A Teresről én személy szerint még nem hallottam (a Sobotta sem tartalmazza), azonban egy kis utánajárással inkább egy szerzői névnek tűnik a capitis femorisra.

Valószínűleg ua., de én nem ajánlom vizsgán elsütni, ha nem vagy benne teljesen biztos.

2020. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A “teres” általában azt jelenti, hogy kerek, pl. kerek méhszalag, azaz Lig. teres uteri. Gyanítom, hogy aLig. teres femoris a Lig. capitis femoris régi anatómiai neve. Van ugye az anatómiai nevek bázeli és párizsi nómenklatúrája. Valamelyik a régebbi, és már nincs érvényben, de még sokan használják a klinikumban. Az említett szalagnak az az orvosi jelentősége, hogy van benne egy artériai, ami valamekkora szerepet játszik a combfej vérellátásában. Legalábbis fiatalokban, mert idősebb korban állítólag már elmeszesedik.
2020. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Na, ugyanaz volt?
2020. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem sütöttem el inkább. Ligamentum capitis femorist mondtam, a régi nevén, de az biztos jó, mert azt elfogadták!!
2020. febr. 13. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!