Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy téridő-szingularitás...

Egy téridő-szingularitás "belső fala" tömör vagy ragasztott hatású?

Figyelt kérdés
Vizsgáljuk pl. egy fekete lyuk által okozott téridő görbület belső falát. A kérdés, hogy milyen fizikai tulajdonságokkal bír eme fal. Ha nekimegyek, akkor visszapattannék vagy "kijönnék" a másik oldalon (térragasztás) - feltéve, hogy elég széles a lyuk, hogy elférjen a vizsgálódó benne?

2020. jan. 18. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Én egyébként azt nem értem miért van itt ennyi feketelyukas stb kérdés.

Rendben, sok ilyen műsor készül laikusoknak, de ezek olykor azt a téves illúziót adják az embernek, hogy ők ezt megértették.

Pedig ezek már a fizika legmagasabb csúcsán helyezkednek el és amíg az ember még a gyorsuló mozgást sem érti, nem tud deriválni stb ilyenekkel foglalkozni nagyjából felesleges.

Most ezt nem sértésként, meg fene se tudja mi a kérdező végzettsége, de nekem ez feltűnt, mint jelenség.

2020. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A kérdező kitalált valamit, már tovább is szőtte, és azt kellene megmagyarázni. Erre mit lehet írni? :)

(A kérdés kb. olyan, mint hogy a rajzfilmben a prérifarkas mikor túlmegy a szakadék peremén, akkor miért nem esik le rögtön, mi tartja meg és az miből van.)

2020. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki. Wadmalac írt erről egy régebbi kérdésemnél (#22-es komment):

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Az ő állítása ihlette ezt a kérdést. Ha annyira számít milyen végzettsége van a kérdezőnek, lehet neki írni privátba. Mindenképp konstruktívabb, mint nyilvánosan oltani/fikázni a kérdését.

Ha nem írtok releváns választ, akkor töröltetem a moderátorokkal a kommentjeiteket. Köszönöm!

2020. jan. 18. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Wadmalac válaszát teljesen félreértetted, és tökéletesen alátámasztod az első két választ itt. Az nem egy felület, hanem egy térrész. Talán ha eleve úgy teszed fel a kérdést, hogy azt a válasz hogyan kell érteni, a mese része nélkül, akkor még válaszolni is lehetne rá.

Amúgy az csak téged minősít, ha töröltetni akarsz olyan válaszokat, amik nem tetszenek vagy amiket nem értesz.

2020. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Az a helyzet, hogy fingunk nincs, mi van, hogyan van a szingularitáson BELÜL. A mai fizikánk még tippelgetni is nehezen tud erről.

Úgyhogy tényleg valamit félreértettél.

2020. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
8%

Hah, sejtem, mit értettél félre. A féreglyuk "fala" nem egy felület, hanem háromdimenziós tér. Csupán torzult.


Ezért nehéz megérteni a dolgot és félrevezető bármilyen 2D-s ábrázolás.

A térgörbület 2D-s ábrázolásaiban látható "felület" valójában maga a 3D tér.

2020. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet, hogy fingunk nincs, mi van, hogyan van a szingularitáson BELÜL."


Mi? :D A szingularitás az egy pont, ráadásul definíció szerint nem is eleme a téridőnek. Mi az hogy mi van 'benne'?

2020. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

"A szingularitás az egy pont, ráadásul definíció szerint nem is eleme a téridőnek. Mi az hogy mi van 'benne'?"


A kérdező tutira az ESEMÉNYHORIZONTRA gondolt, nem a szingularitásra, ott van értelme erről beszélni.


Csak nem javítottam ki, mert minek. :D

2020. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja :D mondjuk a kérdés akkora katyvasz...

ha lecseréljük a szingularitást eseményhorizonra, akkor se lesz sokkal értelmesebb kérdés belőle :D

2020. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Nem nagyon. A fő baj, hogy még ha tudnánk is, mi van "ott belül", nem hiszem, hogy a hétköznapi fizikához szokott agyunkkal fel tudnánk fogni.
2020. ápr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!