Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok valami jó összefoglal...

Tudnátok valami jó összefoglalót ajánlani atommodell fejlődéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kellene valami tényleg hiteles forrásból származó pdf, vagy könyvtári könyv amire tudok hivatkozni szakdolgozatban (részecskegyorsítással és elliptikus folyással kapcsolatos). A bevezetőben összefoglalnám az ókori görögöktől a modern atomodellek kialakulásig a részecskefizikát. Kellene valami jó könyv amire hivatkozhatom, meg összefoglalva megtalálhatóak benne a szükséges ismeretek. Ebből csinálnék egy rövidke előszót (természetesen nem plagizálva). A dolgozat többi részére találtam/kaptam kiváló forrást többszáz oldalas forrásokat (pl. elliptikus folyásra), de erre még kellene valami komolyabb.



2020. febr. 3. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg könyv ír erről. Nekem most egy régi könyv jut hirtelen az eszembe az a címe, hogy "atommag rejtélye" (vagy talánya?) ez pont erről szól, hogy hogyan ismertük meg az atommagot. Simonyiban is van erről szó bőven (Simonyi Fizika kultúrtörténete). Hrtelen ezek jutottak eszembe.
2020. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen a fizika kultúrtörténetére gondoltam én is, lehet kiveszem majd a könyvtárból hamarosan.

2020. febr. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!