Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sokszor láttam már, hogy az...

Sokszor láttam már, hogy az éjszakai égbolton olyan villogás tünik fel mint ha egy repülő menne, de utána már nem látom azt a tipikus villogást. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Magyarul a repülő az kizárva mert ugyebár az állandóan villog.
2020. febr. 8. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Repülő az, csak kitakarja a felhőzet...
2020. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,ez logikus válasz lenne,, de pl most csillagos tiszta az égbolt mégis láttam hasonlót!
2020. febr. 8. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Ufó!
2020. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"utána már nem látom azt a tipikus villogást"

Ez mit jelent? Eltűnik, vagy folyamatosan világít? Mitől tipikus?

2020. febr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát.. bambilpm az éjszakai tiszta csillagos égboltot,és valahol egy ilyen bevillogást látok.. ugyanolyant mint amikor a repülők villognak este. De ez nem repülő,mert ugyebér az állandóan villog miközben megy a cél felé. De amit látok látok az csak egyszer villog és kész. Nincs a helyén semmi.
2020. febr. 9. 00:31
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg műhold ahogy tükröződik rajta a napsugár
2020. febr. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem is ld: #1.
2020. febr. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg műhold"

Erre én is gondoltam, de nem gyakori, hogy villog (forog), és utána hirtelen eltűnik. Én is láttam már ilyen forgó, kb. 2-3 másodpercenként kifényesedő műholdat, de az nem tűnt el hamar (mondjuk attól még nem lehetetlen). A másik, ami gyakori, hogy egyenletesen felfénylik, utána lassan elhalványul. Esetleg ugyanez rövid idő alatt, de akkor sem "villog".

Saját szemmel látva lehet, hogy egyértelmű lenne, de így a leírás alapján nehéz összerakni, hogy pontosan mit történt. (Az egyes esetek milyen irányban látszottak, mennyire volt felhős az ég, ami ugye éjszaka nem is olyan egyértelmű, mozgott-e, milyen irányban és látszó sebességgel, milyen színű és fényerejű, stb...)

2020. febr. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ugyebár tudjuk milyen az amikor éjszaka egy repülőgép villogva repül fent az égen.

Na ugyan ilyen villogást kell elképzelni,csak egyetlen egyszer! Hiába nézem tovább azt a pontot,gondolva,hogy talán repülő,nem villog már! Nézem az éjszakai égbolt közepét és helyben villan valami,de tényleg olyan kicsit mint egy repcsi. Nem mozog.. csak úgy szimplán feltünik egy másodpercre a látvány!

2020. febr. 9. 02:43
 10/10 dellfil ***** válasza:
79%

Amit a #8-as látott, az akár lehetett valamelyik "Iridium" műhold is.


[link]


dellfil

2020. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!