Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Baktériumtenyésztés otthon -...

Baktériumtenyésztés otthon - jól csináltam?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy házi kísérletet elvégezni, különféle felületekről mintát venni és kitenyészteni a bacikat. Már megcsináltam, de van mindenem még, szóval ha rosszul csináltam valamit, tudok újat csinálni. Nem találtam a neten pontos leírást, így emlékezetből csináltam: 10g agaragar port kb. 2 dl vízbe raktam, és ezt a mikróba kb. 3/4 percre. Fel is forrt, kicsit ki is futott, de jó zselés állagú lett. Ezt 2 petri csészébe raktam és megvártam, míg kihűl. Mikor kihűlt, beleraktam a mintát (belenyomtam az ujjam az egyikbe koszosan, a másikba kézmosás után). Ráraktam a tetejét, felfordítottam és így beraktam egy dobozba, amiben sötét van, a dobozt emg a radiátorra egy hőmérő társaságában, 32 fok van rajta. Most várok. Meddig kell várni, mikor kezd látszódni valami?

Ha msáhogy kellett volna csinálnom valamit, akkor mit, hogyan?


2020. febr. 11. 16:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezek alapján nekilátok újra.
2020. febr. 16. 17:04
 12/13 A kérdező kommentje:
Nagyjából sikeres volt a második nekifutás. Végül 3 tartóban tenyésztettem, koszos kéz, kézmosás utáni kéz, szájüreg. Mindegyikben fehér bacitelepek lettek pár nap elteltével, de az egyikben (száj) sok penész is. Ez miért lehet? Mindegyik ugyanolyan tartóban volt, ugyanúgy fesve, ugyanúgy csináltam mindent, és csak az egyik penészesedett be.
2020. febr. 21. 11:38
 13/13 anonim ***** válasza:
Szájpenész
2021. okt. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!