Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Spinosaurus VS. T-rex (? )

Spinosaurus VS. T-rex (? )

Figyelt kérdés
Indokot is ha lehet!
2010. júl. 24. 15:30
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim válasza:
spinosaurusra voksolok
2010. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
A spinó fenékbe rúgja a t-rexet.
2011. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
Kelmayisaurus mindkettőt kinyírja.
2011. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%

A T. rex nagyvadakra specializálódott ragadozó, ami a korában egyedül uralta a terepet, és a becslések szerint a szárazföldi állatok között a legerősebb volt a harapása. Bőre a tollazat miatt talán kevésbé ellenálló, és ha felesik, a kis kezei aligha emelik fel.


Vele szemben a Spinosaurus halak elkapására specializálódott, de mivel együtt élt más nagyragadozókkal (pl. Carcharodontosaurus), talán megtanult elbánni azokkal. Ellene szól vékony állkapcsa és a taraja, ami könnyen célba vehető, és ha megsérül, hatalmas vérveszteséget okoz. Azonban a T. rex-szel ellentétben hatalmas karjai voltak, nagy karmokkal (feltételezhetően, ugyanis a mellső végtagok sosem kerültek elő). Sajnos ezek a kezek nem voltak valami mozgékonyak. A JP III-ban az a jelenet, amikor megragadja a T. rex nyakát, totál képtelenség.


Szerintem nagyon is kétesélyes menet lenne. Viszont ha a T. rex egyszer a szájával elkapja a Spino nyakát, akkor az onnan ki nem szabadul élve.

2011. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
KELMAYISAURUS GIGANTUS!!!!Egy 22 méteres carcharodontosauridae ázsiából.
2011. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim válasza:
a Spino aligha táplálkozott halakkal,mert ha igen akkor mért ez volt a valaha élt egyik legnagyobb ragadozó?Én személy szerint a Spino-ra fogadok,már csak azért is mert lényegesen nagyobb volt a rex-nél,ezért már alapból egyszerübb volt megsebeznie azt,a rex-nek meg...nem tudom hogy érhetné el a Spino nyakát pl...
2012. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

#16-nak:


A halak is nagyok voltak. Például ott az Onchopristis, egy 8 m-es fűrészhal, ami a Spinosaurus közelében élt. Plusz az állkapcsai is egyértelműen egy halevésre specializálódott állatról tanúskodnak.


A nyakát elérni meg nem nagy kunszt, feltéve, hogy nem ágaskodik fel jó magasra. Hosszú is, viszonylag vékony is, talált volna rajta fogást a rex. Bár én még mindig azt mondom, sok tényezőtől függ, hogy melyik győzne.

2012. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló biztos látta a Planet Dinosaur-t. Na hát az abban szereplő spinó egy FÖRMEDVÉNY!!!!! Rövid a lába(félig halevő-vízben gázoló állatnál nem logikus), rövid , gömbalakú a farka(vízi állatnál nem logikus),és olyan a járása mint akinek nemsokkal korábban beöntése volt. Az állkapcsa lehet h pontos lett, de tarkótól lefelé egy borzadáj. És hülyeség az h a rex(illetve a műsorban egy carcharodontosaurus) beleharap a vitorlába, az eltörik, és ettől elpusztulna. EZ HÜLYESÉG!!!!! A vitorla nem egy izmos szerv volt, hanem a párválasztásban volt szerepe, és ha elis tört akkor az állatnak semmi komolyabb baja nem lett volna. Max egy kicsit deformáltabban nőnek össze a csontok. Ba egy Jézusgyík sem pusztul el ha eltörik a vitorlájában a csigolyanyúlvány.


[link]


több törött rész is van még sem tűnik halottnak

2012. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
A kelmayisaurus meg nem is volt húsevő, hanem egy sauropod aminek a gerincét összetévesztették egy theropoda faj gerincével és ezért hitték egy gigantikus húsevőnek.
2012. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

OK, de a Planet Dinosaur Spinosaurus ábrázolásának nincs sok köze ahhoz a fent tett felvetéshez, hogy halevő állatok csak kicsik lehetnek. Én csak erre próbáltam reagálni.


Amúgy a Spinosaurusnak tényleg meglepően rövid hátsó lábai voltak. Némely új rekonstrukción szinte négy lábon járónak látszik miattuk. A járása meg azért volt szar, mert az animáció úgy általában véve pocsék volt abban a műsorban.

2012. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!