Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbi csillagásztávcsövek...

Az alábbi csillagásztávcsövek közül melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkozom azon, hogy beszerezzek egy csillagásztávcsövet, ugyanis hobbi szinten érdekel a csillagászat. Találtam is néhány távcsövet, de sajnos nem nagyon értek hozzá, és az árukon kívül nem tudom, hogy miben különböznek igazán.


Ezekről lenne szó:


[link]


[link]


[link]


[link]


Nektek mi a véleményetek? Nagyjából ilyen árkategóriában mozognék.

Köszönöm a válaszokat.



2020. márc. 21. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit szeretnél megtekinteni. Én a 20 Ezres távcsövet nem ajánlanám semmi képpen, hosszú fókusztávolság, kicsi a lencse az csak fényes obijektumokhoz lehet jó max hold. Nekem egy Skywatcher 90/900 refraktorom van. EQ-3 lábakon nekem bevált tegnap tekintettemmeg vele, a sombrero galaxist. Inkább gyűjts még pénz, és v3gyél egyet egy jó álvánnyal. A newton távcsövek macerásak a főtükrüket kollimálni kell bizonyos időközönként, és nem árt egy kómakorrektor viszont cserébe nagyobb fényrejű mint egy refrakror pl. Egy newtonian 150/750 az már egy jó távcső a mélyégobijektumok megfigyeléséra alkalmas. A távcsövem sokmindenre jó a holdat nagyon szépen mutatja. Szaturnusz gyűrűje a cassini-réssel. Jupiter. És eléggé sok galaxis és csillag/planetáris ködök láthatók. A tanácsom az, hogy nézz fel a makszutov távcső weboldalra. Segítőkészek, és 1-2 nap alatt kiszállíthák Magyarországon. Annyi még, hogy ha teheted alap bárium okulárok helyett inkább plössl- lencséket vegyél. Csak 6000 el több és nagyon jó minőségűek. De ha galaxisokat nyílt/gömbhalmazokat ködöket nézegetsz, szerintem akkor elég a 25mm es de asszem kapsz hozzá egy 10est is. De az csak bolygók nagyobb nagyítású megfigyelésére alkalmas. Remélem tudtam segíteni, írj ha bármi kérdésed van még. 🙂
2020. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen ezekből szeretnél választani, akkor én ezt: [link] ajánlanám. De mondom szerintem nézz fel a mkszutovhoz. Egy csomó vélemény van a távcsőről. És szerintem nagyobb a választék is.
2020. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a válaszokat! :)
2020. márc. 28. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!