Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik egy pólusú mágnes?

Létezik egy pólusú mágnes?

Figyelt kérdés
Lehetséges egyáltalán?

2020. márc. 24. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
obiba nézd meg , segitenek
2020. márc. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs

Nem.


Esetleg pl hogy az elektron vagy proton töblettel rendelkező tárgyakat mágnesnek tekintjük. De rendes mágnes az mindíg 2 pólus, ha pl rúd mágnest félbe vágsz akkor se lesz külön a 2 pólus, hanem 2 db teljes értékű mágnesed lesz.

2020. márc. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dellfil ***** válasza:
81%

"Lehetséges egyáltalán?"

Elvileg igen.

"Bár a hétköznapi életben nem találkozunk mágneses egypólusokkal (monopólusokkal) a lehetőség már régóta megfogalmazódott a fizikusokban, és nem is csak az elektromos töltés analógiájára. Az elektrodinamika jelenségeit összefoglaló Maxwell-egyenletek szimmetriája ugyanis szépen helyreállna akkor, ha mágneses egypólusok is léteznének."


[link]


[link]



dellfil

2020. márc. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért lett Delfill lepontozva srácok?
2020. márc. 24. 03:03
 5/13 A kérdező kommentje:
dellfil*
2020. márc. 24. 03:04
 6/13 anonim ***** válasza:
7.osztályban, amikor oda jártam (2006) nekem a fizikatanárom azt mondta, (a Marika néni), hogy tévedés azt gondolni, hogyha én most ezt a mágnest -és így mutatta kezében -kettévágom, akkor lesz nekem egy északi és egy déli pólusú mágnesem, mert , ha kettévágom, akkor annak is lesz egy északi, meg egy déli pólusú oldala.
2020. márc. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*azóta lehet, hogy változott valamit esetleg a tudomány álláspontja,azt nem tudom.
2020. márc. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most pontoztam föl a rajtam kívüli válaszokat, nem értem, miért áll Dellfil válasza még mindig nullán. De asszem valaki valami olyat írt itt egyszer; hogyha érkezik mégegy komment, van, hogy akkor szoktak frissülni a százalékok, úgyhogy ezt most meglátjuk, hátha.
2020. márc. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Itt is járt a lepontozó-giliszta.


Ahogy Delfill írta. Elvileg létezhet mágneses monopólus. Csak még senki nem látott olyat gyakorlatban.

2020. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lepontozó giliszta? :D
2020. márc. 24. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!