Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek, melyik időmérés...

Szerintetek, melyik időmérés maradjon? A természetes, vagy a mesterséges?

Figyelt kérdés
Érthetőbben: ma lett elkezdve az ún. nyári időszámítás. Melyik lenne a jobb valójában az embernek és miért?

2020. márc. 29. 19:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Télen akkor is sötét lenne. Jézusom, komolyan azt hiszitek, akkor állandóan nyár lenne, vagy mi? :D
2020. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

De az is számít, hogy nagyon az időzóna szélén vagyunk, és itt jobb lenne a nyári.

Az meg vicc, hogy nem akarunk a Balkánhoz tartozni. Ott vagyunk, nem?

Akkor azt az időt kéne használni.

2020. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A másik kedvencem, hogy pontosan milyen biológiai óráról is beszélünk? Az emberek nem csak egy meghatározott szélességi fok mentén élnek, hanem mindenhol. Fent északon is megéltek emberek eddig is, pedig ott aztán fél évig sötét és fél évig világos van. Ha (szigorúan a nappali és esti órák számát nézve) az emberek képesek megélni az egyenlítő mentén és az északi sarkkörön is, akkor nem mindegy az az 1 óra? Ha egyszer befejezzük a folyamatos variálást, akkor senki se fogja érezni, hogy mi a "természetes".
2020. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"De az is számít, hogy nagyon az időzóna szélén vagyunk, és itt jobb lenne a nyári."


Ezt mire alapozzátok? Mindig ezzel jöttök, de nem értem miért jó az időzóna nyugati szélén lenni.


Amúgy meg: szerintem qrvára nem lenne jó nyáron este 10-kor még világosban feküdni, utána meg télen délelőtt 9 órakor cigiszünetben nézni a napfelkeltét.


Aki azt mondja hosszú délutánt akar: nézd csak meg egyszer, hogy NYISZ-ben is ugyan olyan sötét van, mire hazaérsz a munkából, és úgysem fogsz kutyát sétáltatni, meg olvasni a parkban december 29-én, délután 5-kor. (Ne kamuzz, hogy igen, tudom, hogy nem.)

2020. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 kockagolyo válasza:

# 12/14 [link]

Ha átugranánk a +2 órás időzónára, annak méginkább a szélén volnánk. Jó ez így ahogy van. Leszámítva az óraállítgatást.

#7 "Nincs annál nyomasztóbb, mint amikor télen az ember 4-ig dolgozik, és mire hazaér, már tök sötét van."

De. Amikor még világosban kell elaludni ahhoz, hogy kipihenten tudj felébredni a még sötétben. Megesz. Vagy ez, vagy a kialvatlanság a hét végére.

2020. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 kockagolyo válasza:
100%
További érdekesség, ez már a kérdezőnek: a természetes az, amelyiket a napórák mutatnak. Vagyis dél akkor van, amikor a Nap pont delel. A mesterséges zónaidőben ez minden nap máskor van és tökmindegy melyik időzónáról van szó. Csak ugye zónaidő nélkül az ország keleti és nyugati vége között volna úgy húsz-huszonöt perc eltérés.
2020. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Először is el kéne érni hogy Romániával közös időzónában legyünk. Aztán ha ez megvan, lefixálni hogy mindkét ország a Román nyári időzónát használja. Gazdaságilag ez lenne a legelőnyösebb. Így a kiváló minőségű balkáni áru is könnyebben áramolhatna felénk. Az EUtól is talán sikerülne elszakadni.
2020. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Wadmalac ***** válasza:
72%

Az a "természetes", ami nincs állandóan variálva. Akár nyári lesz, akár téli az állandó, a szervezet hozzászokik, így az, hogy a téli az "eredeti", az nem jogos érv.


Az emberek biológiai órája csak az átállásokkor "hülyül meg".


Szimplán azt kell nézni, szervezésileg, gazdaságilag melyik zónához érdemes tartozni.


Az újszülöttnek minden vicc új. A következő generációknak édesmindegy, mi volt a régi időszámítás.

2020. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A kettő közé kő, fél óra előre utána 15 perc hátra. Nem kell túbonyolííítani!!!
2020. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az meg vicc, hogy nem akarunk a Balkánhoz tartozni. Ott vagyunk, nem?"


Te lehet. Én nem.


Amúgy meg az kamu, hogy bárki megérzi az átállást, és baja van tőle. Én többször utaztam már 8-9 óra időeltolódásba is, és még azt sem éreztem meg, nehogy már egy vasárnapi egy óra váltás bárkinek feltűnjön... Ez csak hiszti.

2020. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!