Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak szerintem nagyon nem...

Csak szerintem nagyon nem normális ez az idôjárás?

Figyelt kérdés
Mi a fene van? Múlt hét hétfô kedden rendesen nagy pelyhekben esett a hó, rá 1-2 napra 20 fok, pólóban mászkálok. Ez normális így? Vagy ennyire klímaváltozás van? Elég durva
2020. márc. 29. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A tavasz sosem a kiszámítható időjárásáról volt híres! (avagy: bolond, mint az április!)
2020. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Régebben is voltak ilyen időjárási anomáliák, a nagyim mesélte pont pár napja. Ne aggódj. A tavasz ráadásul szeszélyes is.
2020. márc. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne normális?
2020. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mostani az életed első tavasza? :) Minden évben bolond az időjárás április környékén, nem tűnt még fel?
2020. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
54%

Ez még teljesen normális. Pár éve is márc 15. -én volt pont egy hírhedtté vált havazás.


Ami nem normális viszont hogy márciusban 20+ fokok vannak már minden évben lassan. Egyszerűen korábbra tolódott minden 2-3 héttel. Régen a március még legtöbbször havas hónapnak számított. Az volt a kivétel ha jobb idő volt.


Egyébként a sarki örvénylés az ami jelentősen befolyásolhatja az ilyen anomáliákat illetve ha gyenge akkor okozza is. Na most az idén egyenlőre kivételesen erős. (Pl Egy USA -ból Angliába tartó repülőgép meglovagolta az ezzel járó stream jetet és sebességrekordot döntött. [link]

)

És ennek ellenére jött ilyen anomália hogy a sarki örvénylés most erős.


Egyébként magában a sarki örvénylésben is vannak már durva anomáliák, egy pár évvel ezelőtti cikkek róla:

[link]


[link]


A baj azért így is látszik. De nem ebből a hirtelen hideg meleg váltásból az nem volt kivételes.

2020. márc. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a március még legtöbbször havas hónapnak számított. Az volt a kivétel ha jobb idő volt."

Mondjuk inkább úgy: gyakrabban fordultak elő télies időszakok (amúgy nem hiszem, hogy akár a mezőgazdaságban, akár bárhol máshol bárki is hiányolja a télies márciusokat).

Mostanában egyébként ritka az átlagos március, vagy nagyon hideg (2013, 2018), vagy nagyon enyhe (2014, 2017, 2019), de ebből messzemenő következtetést nem lehet leszűrni.

2020. márc. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

'73-ban április 13-án hó esett.


A heti húsz foknyi hőmérséklet-hullámzások viszont azért nem voltak ennyire gyakoriak.

2020. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EagleHUN ***** válasza:
100%
Jól mondja Wad, inkább az anomáliák bekövetkezésének gyakoriságán, gyakoribbá válásán lehet tetten érni a folyamatokat mintsem magán az anomálián. Anomáliák régen is voltak, lehet pont olyan is mint amiről a kérdés szól.
2020. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért találni meredek példákat, például '86.

Április 9-én nyárias meleg, délutáni csúcshőmérséklet Budapesten 26,6 °C. Április 12-én a csúcshőmérséklet már csak 3,6 °C és esik a hó.

2020. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy biztos vagyok benne, hogy ha bármelyik múltbéli év (mondjuk 50 évvel vagy 100 évvel ezelőtti) időjárását "betöltenénk", majdnem ugyanennyi jelenség lenne, amin hüledezhetnénk, hogy nem normális.

Pl. 1920-ban már október végén beköszöntött a tél, október 31-én bőven -10 alatti hőmérsékletekkel, és a november is végig télies idővel telt.

1970 pedig sokáig a legtöbb csapadékos nap rekordját tartotta (ezt azóta a 2010-es év felülírta).

2020. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!