Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nektek is felfordul a gyomroto...

Nektek is felfordul a gyomrotok a kínaiak ételkészítési praktikáitól? Mi a fenének kell egy kutyát élve megpárolni, hogy hosszú percekig szenvedjen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 5. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem, mivel nem egy kirívó esetet ragadok ki.

Ahogy a magyartól sem fordul fel, annak ellenére, hogy mennyit tudnak balfékeskedni mondjuk egy disznóvágáson, mennyit szenved az állat, mert nem bírják leszúrni, lelőni elsőre halálosan.

2020. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1


Oké de legalább élve készítik meg.


Minek kell egy állatot élve megfőzni, megsütni? Nem ugyanaz az eredmény ha előtte leölöd és úgy teszed bele a forró vízbe?

2020. ápr. 5. 22:04
 3/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagyon bölcs és megfontolt ember vagy, ezért szeretek a GYIK-ot mert tele vannak bölcs emberekkel.
2020. ápr. 5. 22:05
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

A személyeskedést hagyd meg magadnak, én semmi személyedre irányulót nem írtam neked.

De akkor már akár meg is tehetném, hogy te egyetlen barbár szokás alapján degradálod az egész kínai konyhát, a kínai embereket, miközben a saját kultúrád sem tökéletes. Hiába akarsz “érvelni”, az semmivel sem barbárabb dolog, amit a disznóvágáson bénáznak sokszor vagy mikor a falusiak agyonverik a csirkét (nem lefejezik, agyonverik). De hozhattam volna példának a főtt kacsaembriót is a Fülöp-szigetekről vagy azt, mikor élve főzik meg a rákokat.

Ezek miért nem zavarnak? Mert nem cuki kutyuska az áldozat?

Mellesleg épp ahogy a fenti módszerek sem igazak mindenkire, úgy a kínaiakra sem igaz, hogy mindenki ilyen kínzásokat alkalmaz.

2020. ápr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4


Az, hogy minden egyes kínai nem úgy készíti el a kutyát mint ezek a lelketlen barbárok még nem ok arra, hogy szemet hunyjunk. Nekem legalábbis a lelkiismeretem nem lenne tiszta ha azt tenném.


A kutyának lelke van. A szemükből annyi mindent ki tudsz olvasni, őszintén aki képes egy kutyával azt megtenni az az emberrel is képes, a leglelketlenebb gonosz teremtmény.


Az élve elkészítéssel semmilyen állat kapcsán nem értek egyet, legyen az rák, kutya, macska, béka, kígyó bármi.

Minek kitenni a szenvedésnek őket? Nem elég ha Isten adta életüket elvesszük, még tegyük pokollá is életük. Nem, én mindent elítélem.


Még ahogy a marhákat és disznókat leölik azt is, hiszen azok sem mindig humánus megoldások.


Ezért lettem vegetáriánus, mert szerintem az emberi szervezetnek nincs szüksége húsra, növényben mindent megkap!


De hadd ne kelljen megmagyaráznom, ha az ember barátjának, a kutyának az embertelen kínzásának látványa verte ki a biztosítékot teljesen nálam. De pont ugyanígy amikor a fekete medvék epebányászatáról olvastam ugyanígy kiakadtam. 30 évig egy kis ketrecbe zárva tartják őket és többször kioperálják belőlük az epéjüket. Ha módomban állna tennék érte. Amit tehettem az az, hogy adakoztam alapítványoknak amelyek azért harcolnak, hogy az ilyen barbarizmusokat megállítsák.


Nem személyeskedem, hanem csak annyit szeretném, ha a példák amiket felhozol az ilyen barbarizmusok védelmében minimum köszönőviszonyban lennének azzal ami Kínában zajlik. De nincsenek. Mert a világon mindenhol köztudott, hogy az állatokat Kínában kínozzák a legdurvábban.


Szóval ha van egy kis együttérzés benned akkor arra kérlek ne velem vitatkozz, hanem inkább adakozz egy kis pénzt valamelyik alapítványnak, hogy végre az ilyen értelmetlen kínzásoknak vége legyen! Köszi.

2020. ápr. 5. 22:56
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Internetes kalandozásaim alapján a kínaiaknál nagyon gyakori az állat élve megfőzése illetve akár az élve megevés is. Ajánlom a liveleak nevű oldalt. A rákot a benne élő mikroorganizmusok miatt főzik élve mert különben halálos lehet, nem mintha ezt támogatnám.
2020. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 EagleHUN ***** válasza:
53%

Honnan vesznek az emberek ilyen marhaságot?


2 hónapig éltem és dolgoztam Kínában pár évvel ezelőtt. Az európai életet utánozzák, kutyát tartanak lakásban, leviszik sétáltatni, babusgatják, felöltöztetik. Rákérdeztünk náluk hogy tényleg megeszik -e és gyakorlatilag fujjoltak hogy jajj dehogy.


Akkor most ki mondott igazat?

2020. ápr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7

Kétségtelen, hogy a városi lakosság kezd eltávolodni a "hagyományoktól", mint ahogy ez minden országban lenni szokott, de vidéken, falvakban, eldugottabb helyeken ugyanúgy esznek kutyát, macskát...erről több ezer videó tanúskodik.

2020. ápr. 5. 23:39
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Bámulatos, hogy milyen jól informáltak az emberek pár internetes videó alapján.


Feltételezem akkor az arab világban mindennaposak az utcán lefejezések - hiszen rengeteg videó van róla a neten.

Meg ugye akkor azt is tudjuk, hogy Európában minden eset mindenki talaj részeg - hiszen erről is rengeteg videó van a neten.


nem kell ám mindent elhinni, amit a neten látsz...

2020. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Mégis hol máshol tudnék kutyák megfőzéséről tájékozódni? Nem kell elmennem egy kínai faluba sem, itt van az interneten és szinte csak kínaiak csinálják, ezért feltételezem, hogy pl. Magyarországon ez nem ennyire elterjedt szokás... vagy épp semennyire.


Az utcán lefejezések pedig mindennaposak egy Közel-keleti háborús övezetben, ahol 5 féle terrorszervezet harcol mindenki-mindenki alapon.

2020. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!