Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan faj, ami más...

Létezik olyan faj, ami más fajokkal hordatja ki az ivadékait?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 14. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Kakukk?
2020. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 első blikkre én is azt mondtam volna, hogy kakukk, de az költeti, nem "kihordatja"...


Egyébként szerintem nem lehetséges. Max. valami parazita faj, de az sem olyan formában ahogy elképzeled. Max. olyan van, pl. fürkészdarazsak, hogy a fában lévő hernyóba, bábba fúrja a petéit, amik végül utóbbi pusztulását okozva, azt élik fel egyedfejlődésük során. De ez se kihordás.


Te amire gondolsz, az az emlősöknél lenne, de mondom, szerintem ilyen nincs.

2020. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Illetve egy közismert esetben, mikor a ló és a szamár csapnak egy pásztorórát (két faj!), na abból lesz az öszvér, de ott se szándékos "kihordatásról" van szó.
2020. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan halfajok léteznek, amiknél a hím "hordja ki", de olyan, amelyik más fajokkal... ?
2020. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fürkészdarazsak igen.
2020. ápr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért töröltétek a koronavírust? Mivel nem határoztad meg hogy állat, növény hanem csak azt hogy faj ezért a vírusok szaporodás is ilyennek tekinthető
2020. ápr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oké a vírusok tényleg jók lennének, csak ők sem egy másik fajban hordatják ki az ivadékaikat, mivel

- nincs valódi szaporodásuk, csak önmegsokszorozódásuk

- nincs embrionális fejlődésük, így nem lehet őket kihordani


Meg úgy vírus-faj is egy elég érdekes megnevezés, fajon belül olyan egyedekről beszélünk (a vírus nem él, így nem egyed) amelyek egymással szaporodva (nem szaporodnak és egymással sem) magukhoz hasonló (oké, ez megvan, kb tök ugyanolyanok az utódvírusok) egymással szaporodni képes (még mindig nem szaporodnak egymással a vírusok) egyedeket (még mindig nem egyedek) hoznak létre.


Lehet kicsit szőrszálhasogató, de a vírusok témája mindig az :)


Én is a parazitákra gondolok, pl. húslegyek amik húsba petéznek.


De a pontosan válaszhoz kéne a kérdező megerősítése, hogy mit ért kihordás alatt. Más faj szervezetében történő embrionális fejlődést (mint a paraziták), vagy más faj ivarszerveiben történő embrionális fejlődést? Tehát ha egy nő hordana ki egy kiskutyát?

Utóbbiról nem tudok. Bár a ló-szamár-öszvér történet elég ötletes hozzá.

2020. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A vírusos példa tényleg bajos - előző nagyon jól leírta. Még egy bacis példa se lenne szerintem oké.

> Én is a parazitákra gondolok, pl. húslegyek amik húsba petéznek.

Ez jónak tűnik, kicsit fejtsük ki a témát.

> Más faj szervezetében történő embrionális fejlődést (mint a paraziták), vagy más faj ivarszerveiben történő embrionális fejlődést? Tehát ha egy nő hordana ki egy kiskutyát?

Elég, ha csak benne van a másik faj testében - húsában, agyában, beleiben, szívében,... sat. -, nem kell feltétlenül az ivarszervében, de az is lehet, mint a kutyás példa, arra van dokumentált eset?

2020. ápr. 15. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Hű mehetünk a konteókba, de azokat nem tolerálják itt. :D

Én jelenleg ilyen esetről nem tudok, csak "műméh"-ről hallottam, pl. Bizonyos fejlettségű baránymagzatokat egy anyaméhet utánzó szerkezetben sikeresen életben tartották és azok tovább fejlődtek ha minden igaz.


Ha csak annyi a kitétel, hogy az embriónális fejlődés más faj szervezetében folyjon (remélem ez így írandó) le, akkor a legtöbb parazita faj idesorolható. Mint az említett beköpőlegyek, gubacsdarázs, meg pl. a kedvelt galandféreg is.

2020. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!