Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fél colos csövön hány liter...

Fél colos csövön hány liter 8baros levegő jön ki egy perc alatt?

Figyelt kérdés
ipari környezet, 2000 literes puffer tartályt több nagy teljesítményű kompresszor táplál, szóval csak a cső keresztmetszete határozza meg a kiáramlás mennyiségét

2020. ápr. 25. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Meg a cső hossza. Meg a cső felületi érdessége. Meg a levegő hőmérséklete.
2020. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vezeték paraméterei: hegesztett kötések mindenhol, 35m 6/4coll acélcső, benne 6db könyök és 3db ív,az utolsó 1m-es szakaszon 1db 6/4-1/2 collos szűkítő és 1/2 collos cső, itt van egy ugyancsak fél colos golyóscsap is. a csőrendszer kb 20 éves. a préslevegő száraz, ennek ellenére néha kevés rozsda port is hoz magával, szóval a felületi érdesség akár magas is lehet. a kilépő sűrített levegő 25c fokos a csőben (de ez nyiván azonnal kevesebb lesz a tágulás miatt), a helység hőmérséklete 22C fok. helység térfogata kb 200m3, több nyitott ablakkal, tehát a nyomás nagyrészt megfelel a mindenkori külső légynyomásnak. szeretném összehasonlítani más értékkel a kifújt levegő mennyiségét, szóval nem tudományos pontosságú választ várok. Megfelelő rotaméterem sajnos nincs gázra.
2020. ápr. 26. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam használni, igaz én mindig vizet számolok vele:

[link]

Némi elhanyagolással de nekem elég ijesztően nagy szám jött ki, vagyis hogy 1200 l/min fölött esik 8 bar nyomás a rendszeren.

2020. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit alábecsültem és benne lehet 3000 L/min is.
2020. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, este számolok vele
2020. ápr. 27. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!