Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az űrben egy Hidrogénatomot...

Ha az űrben egy Hidrogénatomot a fény sebességével kilövünk, akkor arra hogyan lehet alkalmazni newton III. Törv.-ét?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont fénysebességgel nem tudod kilőni, ha kicsivel alatta vagy akk pont ugyanugy mint normálisan
2020. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Mint előző válaszoló is írta, de bővebben... A fénysebességen minden kicsit másként működik, és még nem is tisztázott minden ugyanannyira sem, mint az alatta lévő, hétköznapi, vagy más csillagászati sebességek esetén.


Az nyilvánvaló, hogy nem tudjuk még kilőni fénysebességgel, de még ha menne is, akkor is a tudomány ismeretlen területén fekszik, legalábbis részeben biztosan, és a jelenlegi ismeretek csak részlegesen illenének rá. Könnyen lehet, hogy eddig ismeretlen detektálást rögzítenének, sőt szinte ez a valószínű.


Ha fokozatosan érné el a fénysebességet, akkor addig amíg eléri, detektálható lenne Newton III. törvénye a történésre. De Newton törvényei a tömeggel rendelkező testekről szólnak, így a tömeg per fénysebesség az amit itt vizsgálni lehet és kell.


A fénysebesség elérésekor egy tömeggel rendelkező testről, csak az eddigi alap ismereteket lehet jelenleg felvetni.


Egyik, hogy a relativisztikus dinamikában két változat van (eddig), ami a tömeggel rendelkező testekre vonatkozik. 1. Ha van tömege, akkor nem érheti el a fénysebességet, 2. ha meg nincs tömege, akkor szükségszerűen fénysebességgel halad. A kérdés viszont arról szól, hogy egy tömeggel rendelkező test haladna fénysebességgel, és akkor Newton III. hogyan alakul, ami pedig a tömeggel is számol alapvetően.


Newton és a klasszikus mechanika törvényeit a fénysebesség alatt lehet alkalmazni, míg fénysebességnél, vagy ahhoz már nagyon közel a speciális relativitáselmélettel lehet számolni.


Fénysebesség közelében a tömeg, a sebesség, az idő és minden más is nagyon másképpen viselkedik és relatívvá is válik.


A kérdésre a válasz: a csuda tudja, de találgatni lehet. :) Talán a tömege is elvész és ezért a Newton III. nem alkalmazható rá.

2020. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. máj. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!