Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sáskajárás valós fenyegetés...

A sáskajárás valós fenyegetés az emberiség számára?

Figyelt kérdés
Elképzelhető egy oylyan mértékű sáskajárás amely az egész világot sújtja majd? Aki nézi a híreket az tudhatja hogy Afrika egyes részein nagyon súlyos a helyzet. A kérdés még elméleti mert nem valószínű , de azt olvastam a sáskákat a tenger sem állítja meg, csak a magasság és a hideg. HA az egész világ nem is , de Eurázsia bizonyos részei veszélyben lehetnek , Afrika mellett is?

2020. máj. 21. 21:08
 1/6 anonim válasza:
2%
Nem. Ajándék, mivel fehérje.
2020. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
85%
Igen, én is olvastam arról, hogy Afrika egyes részein milyen a helyzet. Több szempontól szeretném megközelíteni a helyzetet. Nem feltétlenül kell ahhoz elterjedni a sáskáknak mindenfelé, hogy problémát jelentsen az emberiség számára. Ha Afrika egész területén pusztítanak, az élelem hiány miatt olyan jellegű migráció is elképzelhető, ami túlmutat az eddigieken. Elméletileg elképzelhetőnek tartom, hogy elterjednek mindenhol, de gyakorlatilag úgy gondolom, hogy ha ez meg is valósul, nem ez lesz a legnagyobb fenyegetés az emberiség számára.
2020. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
részben igazad van , de a növényeket letarolja , a mezőgazdasági munkások nehéz helyzetbe kerülhetnek.
2020. máj. 21. 21:43
 4/6 A kérdező kommentje:

az egyesnek szólt

a kettesnek gen , a migrációs nyomásra nem is gondoltam . így még rosszabb lehet a helyzet.

2020. máj. 21. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

#3


A mezőgazdasági munkások mehetneksáskát szedni.

2020. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és? sáskákon élni egész évben azért durva lenne. Rengeteg gabona veszett oda. olyan is ami a szegényeknek szolgált volna eledelként. Értem mire gondolsz olvastam azt is hogy munkát szolgáltat majd a megölt sáskák begyájtése és élelemforrás, de csak részben enyhíti majd a károkat..
2020. máj. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!