Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy növényt CO2-mentes légkörb...

Egy növényt CO2-mentes légkörbe helyezünk intenzív megvilágítás mellett. Hogyan alakul a növény ATP és NADPH produkciója hosszú távon? Miért?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván megáll az ATP termelése és gondolom a NADPH is. Meghal. A növényeknek a szén-dioxid olyan, mint nekünk az oxigén....írtam le ezt a meggondolatlansagot ide, de észbe kaptam, dehogy is! A szén-dioxid a glukóz felépítéséhez kell, nem energiatermelésre! Jó kérdés, bocs, hogy véletlenül beletrollkodtam!
2020. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fotoszintézishez a megvilágítás mellet CO2-ra van szükség, ami (kezdetben legalábbis) egyáltalán nincsen. A növény ezért a cukortartalékait fogja égetni, mint éjszaka. Ebből bár keletkezik némi széndioxid, azt nem fogja tudni teljes mértékben újra felvenni és visszaépíteni, mert a hatékonysága ennek a folyamatnak soha sem 100%-os. Ahogy a tartalékok elfogynak, az energiaellátás akadozik. A növény ezért egy idő után elpusztul.
2020. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!