Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A "geszt" kifejezést általános...

Gungasam kérdése:

A "geszt" kifejezést általános iskolában vagy gimnáziumban esetleg középiskolában megismerhettem e?

Figyelt kérdés
1951-es vagyok. Ez a "geszt" kifejezés előkerült egy játék alkalmával és összekülönböztünk azon, hogy ez egy rendkívül ritka szó vagy pedig az általános tudás része amit még akár gyermekkorban is megismerhettem.(szerintem ez az utóbbi áll fenn de nem tudom bizonyítani) Azt mondják, hogy ezt nem tudhattam meg csak késő felnőttként mert ez egy annyira szakmai dolog..
2020. máj. 22. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Én nem ismerem ezt a szót, pedig diplomám is van.

Ha valami szakmai kifejezés, miből gondolod, hogy már általános iskolában találkoztál vele.

Mit jelent egyébként? Hátha akkor beugrik.

2020. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Geszt, szíjács.

Általánosban nem biztos, de gimiben biztosan tanultuk.

2020. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, aki nem tanult legalább kettő, de inkább négy éven át biológiát középiskolában, vagy nem valami erdészeti, mezőgazdasági végzettsége van, az aligha találkozik vele szerintem.

Nekem is rá kellet keresnem, mert elsőre csak egy település ugrott be a szóról. Pedig nem egy panelban nőttem fel, láttam én elég sok fát felkuglizva, de soha nem hallottam, hogy a külső és a belső résznek van külön magyar neve.

2020. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ebben a formában nem is, de birtokos szerkezetben (pl. geszt enye, enyéd, enyém) biztosan hallottad.
2020. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A belső részét a farönknek, keresztmetszetében tekintve osztják biológiai funkciója szerinti részekre. A kéreg alatt van a szíjács ez a réteg aktív élő fa, ettől beljebb a geszt ami már nem vesz részt az anyagcserében.A 2/3 válaszolónak köszönöm, hogy bizonyosságot szerzett nekem, mivel ismeri és érti a fogalmat. Mivel én tős-gyökeres pesti vagyok, ráadásul vasas szakmunkás egy kis esti középiskolával ezért az én ismereti forrásom nem mérvadó, nem vagyok sem erdész se asztalos. Kertésznek is csak műkedvelő...
2020. máj. 22. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

#2 vagyok

Az igazsághoz tartozik, hogy biosz faktos voltam.

Lehet, hogy az alap bioszosok nem tanulták.

2020. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 éve tanultuk alap bioszon egy humán beállítottságú gimiben.
2020. máj. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 belapus ***** válasza:
Majd' 10 évvel vagyok fiatalabb, és nekem úgy rémlik, hogy középiskolában ( nem biológia szakos ) én mintha már találkoztam vele.
2020. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A “geszt” szót már általanosban is tanultuk. Ez is azok közé tartozik, amit simál elfelejtettünk, mint pl. a becő termést.

Ez is az ellenszenves szavak közé tartozik mint pl. véka, lajt, prizma, melyeket a rendszeres őszi mezőgazdasági munkák alkalmával hallottunk iskolás korunkban először.

2020. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9/9-esnek köszönöm! Szerintem is a Növénytan alapismeretekben a fa részeinek leírásában szerepel ez a szép magyar szó!!
2021. okt. 16. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!