Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének, ha valaki kezébe egy kvantum-randombit generátor kerülne?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 17:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

"Miért vagy biztos benne, hogy így működik a fizika?"

A fizikát nagyjából tudom, hogyan működik, meg azt is, hogy időutazás (múltba utazás) az nem működik jelen tudásunk szerint. Csupán abból próbáltam kiindulni, hogy most este pontosan tudom, hogy hol voltam reggel 9 órakor, tehát ha létezne időgép, és én visszautaznék reggel 9 órára, akkor pontosan tudom, hol találnám magamat. Ezen semmilyen randomkvantumakármi sem tud változtatni.


"Az nem lehet, hogy a múltat újra meg újra lejátszva determinisztikus rendszerek esetén kapod ugyanazt eredményül, indeterminisztikus rendszer esetén pedig szerteágazik, és onnantól nem egy jelen/jövő van, hanem több párhuzamos?"


Nem lehet, mert akkor most nem azt mondanánk, hogy a II. VH 1939-től 1945-ig tartott, hanem... nem is tudom, mit mondanánk, leginkább attól függene, hogy hogyan történik ez a randomkvantumbites univerzumhasogatás. Ha az időben is hasonlóképpen mosódna el mint az elektron a térben, akkor most valami olyasmit mondanánk, hogy a II. VH úgy 1938-40 táján kezdődött, és kábé 1944-46 körül ért véget.

De ugye nem ezt mondjuk, hanem órára pontosan meg tudjuk mondani, mikor hangzott el a Lengyelország elleni támadás kihirdetése, ill. mikor járt le a nekik küldött ultimátum.

Persze ki lehet találni más működési módot is az univerzumhasitásra, vagy annak hatásaiként, amit csak a fantáziád megenged. A tudomány ugyanis nem ismer ilyen kifejezést, tehát igazából azt értesz alatta, amit csak akarsz. Ugyanúgy, mint az időben visszautazás folyományaira, mert ilyet sem ismer a tudomány. És pont ettől ezotéria ez az egész agymenés, amit itt felvázoltál.

2020. máj. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
57%

"ha valaki kezébe egy kvantum-randombit generátor kerülne"

Akkor nagyon randán odafagyna.


Abszolút nulla fölött nem sokkal működnek ezek a dolgok.


De ha az egésznek csupán az a lényege, hogy a lehető legtisztább randomitás generálása a cél, akkor nem kell ilyen csodaeszköz, elég egy "kvázi-kvantum-random-generátor".

Ami a kvantumrandomitást használja ki, de viszonylag makroszinten.

Az meg létezik, annyira, hogy hétköznapi technikába is bekerült már.

[link]

2020. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#11-es, a kvantumfizika már a kora XX. századtól létezik, és ma már több kvantumeszköz prototípusán dolgoznak. Igen, a kérdésemnek van egy erősen elméleti vonala is, ami kvázi sci-fi kategória, de ne mossuk össze az ezotériával, ami szellemekkel, meg paranormális dolgokkal foglalkozik.

Az időutazásról mikroszintű lehetőségeiről meg van csomó tudományos cikk a neten is, meg folyóiratoknál.

2020. máj. 27. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!