Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy szőnyegre ráirányítanán...

Ha egy szőnyegre ráirányítanánk egy jó erős mikroszkópot,akkor mit látnánk vele?

Figyelt kérdés
kis élőlényeket?
2020. máj. 28. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ milyen mikroszkópot. Azért egy mikroszkópos vizsgálat nem ennyire egyszerű. Kellő nagyításban már talán látszana valami, de ahhoz szerencs is kell.
2020. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pl mi?
2020. máj. 28. 23:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ha van benne por atka az már 100x nagyítás környékén látszik (persze ha olyan a mikroszkóp), mert sok mikroszkóp átvilágítós ahhoz meg tárgylemezre kell tenni, hiszen "hátulról" jön a fény. Neked olyan kell ahol a lencsén át érkezik a fény.
2020. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kereső:

* [link]

és az első találatokban lehet találni képeket:

* [link] - csak a szőnyeg szálai

* https://www.youtube.com/watch?v=0FzOV1MlA3c - kicsit koszosabb szőnyeg

* https://www.youtube.com/watch?v=HNZa67tDyTw - poratkák

* [link] - mély tisztítás előtt és után

2020. máj. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kis 150x-es kezi kutyum, hat a szonyeg szalai kozott talaltam vele olyan lenyeket, hogy rendesen megijedtem toluk :D Az alien meg a predator elbujhat mogottuk.

Ja, amugy elemes a szerkentyu, megvilagitja a fokuszpontot. De nehez kezelni, mert nem csak oldalra, vagy elore-hatra, de fel-le iranyban is el kell talalni a fokuszpontot.

2020. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!