Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történt a kólaval?

Mi történt a kólaval?

Figyelt kérdés

Volt egy üveg kólám. A flakonban kb 1,3 liter volt. Betettem a fagyasztóba hogy gyorsan lehűljön. Aztán ahogy az lenni szokott elfelejtettem, és egész este ott volt. Ma reggel jutott eszembe, és ahogy az várható volt megfagyott. Kicsit megütögettem, majd megnyitottam, hogy megnézzem. Ekkor egy szép kísérletet kaptam, hogy hogyan törnek fel a gázok a jégkéreg alól nyomáscsökkenés hatására. Ami feljött folyékony kóla mellé pedig nagyon cukros.

Mitől lett az a kevés kb 2 dl kóla olyan cukros?



2020. jún. 25. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mert a viz kifagyott belole, es jo tomeny kolaszorpot kaptal. meg kellett volna varni amig ujra megolvad, akkor mar csak bubimentes, de nem annyira edes kolat kaptal volna.
2020. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Egyfelől valószínűleg nem egyenletesen fagyott meg, olvadt ki, mint az első is írja, illetve egy nagyon fontos dolog, hogy a szénsav elnyomja az édes ízt. Így szénsav nélkül sokkal édesebbnek érződik a kóla.
2020. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Még várom hogy a maradék olvadjon 😁
2020. jún. 25. 12:22
 4/4 LeonScottKennedy ***** válasza:
Megittam.
2020. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!