Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanáskor jött létre...

Az ősrobbanáskor jött létre az idő tehát nem volt előtte. De mi van a térrel? Az se volt?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy az ősrobbanáskor lett idő ezért nem volt előtte. A tér helyzete nem világos nekem. Tér az létezhet idő nélkül nem? Az a sűrű forró pont az ott volt csak idő nemvolt? Mi a mai magyarázat erre? Viszont akkor annak a sűrű forró pontnak kellene, hogy oka legyen nem? Lehet egy előző világegyetem? Vagy külső teremtés is lehet? A nem volt előttéből csak nem keletkezhet tér is meg idő is!

2020. júl. 7. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
A tér és az idő egyszerre keletkezett, mivel összetartoznak, és nem is lehet őket külön választani. Rendkívül szellemesen téridőnek nevezték el. Meg sem próbálom elmagyarázni, viszont tudom ajánlani a témában készült tudományos ismeretterjesztő filmeket, a youtube on van fent egy jó pár.
2020. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

Erről nem tudunk semmit. Nem is valószinű, hogy a közeljövőben választ kapunk efféle kérdésekre.

Az ősrobbanásra és a tér keletkezésére sincs konkrét bizonyíték. Hogy most létezik tér, azt, mint bizonyítást nem igénylő alapigazságot elfogadhatjuk.

2020. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A mi univerzumunk térideje az ősrobbanással indult, ennyi ami biztosan tudható. Hogy előtte mi volt, az jelen ismereteink szerint nem vizsgálható.
2020. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Majd utánanézek az ismeretterjesztőknek de nem most hajnalban persze. Utolsó azt hadd kérdezzem meg de nem csak tőled hanem mindenkitől, hogy ha a mi ismereteink szerint nem vizsgálható az azt jelenti, hogy lehet, hogy volt előtte de mi nem tudjuk felfogni, hogy mi és hogyan?
2020. júl. 8. 00:16
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, elképzelhető. Nézz utána a ciklikus univerzum modellnek, ha érdekel a téma!
2020. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez, hogy előtte mi volt, kb. olyan kérdés, hogy egy öntött bronz szoborról állapítsd meg, mielőtt kiöntötték, mi volt korábban. Milyen alakot formázott, ki öntötte ki és mikor?
2020. júl. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez az a kérdés, aminek a megválaszolásához szinte biztosan kevés az ember, erre nem fogjuk megtudni a választ. Ami "biztos", hogy a tér és az idő logikusan egyszerre keletkezett, az, hogy előtte mi volt és miként volt, számunkra értelmezhetetlen, mert a téridőn kívüli/előtti állapot, ha volt is ott bármi, általunk nem vizsgálható.
2020. júl. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1) A hivatalosan elfogadott álláspont szerint a tér az idő és az energia az ősrobbanás óta létezik.

2) A nem hivatalos álláspont szerint az ősrobbanás térben és időben történt az energia által.


Lehetne ezt persze százféle képpen is fogalmazni, de ez a lényege.


Ha az első pontot veszed komolyan, akkor el kell vetned, hogy logikus gondolkodással rájöjj bármire is.

Ha a második pontot veszed komolyan, akkor van némi esélyed, hogy rájöjj, hogyan is működik valójában a természet.

2020. júl. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: Bocs, de olyan ebben a kérdéskörben nincs, hogy hivatalos álláspont, meg "nem hivatalos" álláspont.


Sok álláspont létezik, ezen álláspontok némelyikét kozmológusok, asztrofizikusok vallják, vagy támogatják, többeket meg mások, filozófusok, teológusok, fizikusok, hobbisták.

A világegyetem keletkezésének létezik egy un. standard modellje, ez a nagy boom, amivel talán a legtöbben egyetértenek, vagy amit a legtöbben valószinűnek tartanak.


Természetesen ide tartozik, hogy ami a legnépszerűbb, az nem feltétlenül igaz.

2020. júl. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem.

Tehát akkor a tér az idő és az energia, melyek öröktől fogva léteznek, mégsem léteznek öröktől fogva.

Oké. Nos aki így gondolja, annak sok sikert az efféle gondolkodáshoz.

2020. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!