Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen nem atomenergia-ellenes...

Simon Petrikov kérdése:

Milyen nem atomenergia-ellenes környezetvédelmi szervezetek léteznek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 19:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%
Most vettem észre a helyesírási hibámat. Elnézést érte, kapkodtam. Azért remélem értelmezhető a mondat. 🙏 9-es voltam.
2020. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Tislerics Máté ***** válasza:
89%

Valóban jogos a kérdés! Mi már középiskolában is tanultuk, hogy az atomenergia az egyik legzöldebb energiatermelési módszer. Saját magukat járatják le az atomenergiát démonizáló zöld szervezetek. Gondolom ezzel a pánikkeltéssel akarnak több pénzhez és ismeretséghez jutni, megvezetve a kevésbé jól informált embereket.


Ha valóban a fenntartható, környezetbarát gazdaság kiépítése lenne a céljuk, akkor pont hogy népszerűsíteni kéne ezt a módszert és felvilágosítani az embereket arról hogy a többi energiatermelési módszerhez képest, milyen előnyei és hátárnyai vannak.


Sajnos ebből gyönyörűen látszik, hogy mi a valódi prioritás az atomenergiát démonizáló "zöld" szervezeteknél.

2020. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 EagleHUN ***** válasza:
97%

"Az atomhulladék rohadtul nem szennyezi a felszín alatti vizeket. A vízkizáró injektálás nem véletlenül van alkalmazva. A tároló kamra környékére sem szivárog a víz. És ne mondja, hogy senki, hogy az kamu. Évekig nyomtam a kőzetbe a cementszuszpenziót Bátaapátiban."


Írd akkor alá vagy találj erre egy mérnököt aki hajlandó aláírni hogy a teljes lebomlási idő alatt vagyis cirka 200 000 évig is így lesz majd!


- Ja ilyet senki nem vállal be mert a betont (cementet) csak 100 éve tesztelgetjük, de ha a Rómaiakét vesszük alapul akkor is csak valamivel több mint 2000 éves a tapasztalat belőle.


- Mondjuk akár be is vállalhatná valaki mert ugyan hol lesz már akár csak 100 év múlva is és amúgy is kit érdekelnek a "jövő generációk problémái".


Nem véletlen hogy nincsenek még végleges tárolók sehol senkinek sem!!!


Nem vagyok atomellenes, mert a legstabilabb és foszilisnál lényegesen zöldebb energiaforrásunk. A nap a szél, árapály hiába zöldebb ha nem stabilan áll rendelkezésre. A geotermikus stabil viszont kevés helyen van belőle.

Viszont azt is látni kell hogy az atomhulladék tárolásával és az üzembiztonsággal kapcsolatban vannak megoldandó problémák nem is kevés.


Ezért azt mondom abban a pillanatban ahogy megoldódik a nagy mennyiségű energia tárolás problémája és lehetőleg környezetbarát módon. A foszilistól és az atomtól is meg kell majd szabadulni. De addig amíg a tárolás nem megoldott az atom marad.

És talán lehet lesz helyette fúzió is természetesen akkor is cserélendő a technológia.

Sőt ha már csak annyi történne hogy Paks II Thórium reaktornak épül már boldogabb lennék.

2020. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy Bátaapátiban kis és közepes aktivitású hulladék van. Nem maga a hasadó anyag, hanem olyan eszközök amik valaha bekerültek a reaktorhoz. Szóval tökéletes.


Ólom hordó, az bele kerül egy műanyag dobozba. Az pedig egy vasbeton konténerbe. Amit egy beton kockává öntenek fel. Egymásra pakolják és kap egy beton kitöltést az injektált falig. Ha nem tudjátok mi van ott akkor ne is próbáljátok megmagyarázni.


A nagy aktivitású hulladék, pl. a fűtőelemek még mindig Pakson vannak. És még jó ideig maradnak is mert nincs végleges lehetőség.

2020. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Asse, Németország. A radioaktív cucc belekerült a karsztvízbe.
2021. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 EagleHUN ***** válasza:

Pedig jól mondja #15 nem tudom ki pontozta le.


A Németek nem véletlenül félnek jobban a radioaktív hulladékoktól.

Ott egy felhagyott sóbányába pakolták gondolván hogy kellően stabil.

Nem volt az.

Bónusz a só gyorsan elkorrodálta amibe bezárták.

Így kikerült és jelentős mértékű vízszennyezést okozott.


[link]


Ez egy szomorú esete hogy nem szabad tárolni és mennyire jól át kell gondolni hova tesszük.

2021. nov. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

[link]


Értem én, hogy kell az energia, mert sokan vagyunk, meg minden, de annyi a bizonytalanság, hogyan rakjuk el a hulladékot 100 000 + évre, stb... Eddig nem sikerült senkinek sem, megoldani a nagy aktivitású hulladékok elhelyezésének problémáját. Én is szeretném azt mondani, hogy támogatom, mert a szénerőművekkel szemben nem bocsát ki CO2-t, de ugyanakkor meg az urán, stb bányászata milyen sok kárral jár, + a hulladék elhelyezése... iszonyú veszélyes cucc, nem hiába félnek a sötétzöldnek nevezett emberek.

2021. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2021. nov. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 EagleHUN ***** válasza:

#18 ha erre rákeresel máshol ahol részleteket is írnak akkor ott megtalálod hogy a Japánok kezelés után eresztik bele a tengerbe.

A kezelés csak egy két anyagot nem tud kiszűrni, így a radioaktív szennyezés elhanyagolható, és nehézfémet vagy mérgező fémeket már nem is fog tartalmazni.


[link]

2021. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hát, őszintén szólva nem értek a témához. Remélem igazad van.
2021. nov. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!