Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez egy marhaság vagy valós...

Ez egy marhaság vagy valós jelenség, amit említenek az Interstellar-ban?

Figyelt kérdés

A gravitáció időn és téren az ivel.

Mit jelent az, hogy időn át?

Egyáltalán honnan van a gravitáció?

Oké, van tömegvonzás, de az honnan szedi az energiát?

Ha százszor felemelek valamit, ugyan annyiszor visszakerül a földre.

Honnan ez a kifogyhatatlan energia?


2020. júl. 25. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nincs külön idő, meg külön tér, hanem téridő van. A többit is el tudnám magyarázni, de állati bonyolultan. Helyette inkább javaslom, hogy a youtube-on fent lévő tudományos ismeretterjesztő műsorokat nézegesd, ezekben tök érthetően, csillagászok, fizikusok magyarázzák el. Kezdheted pl az Így működik a világegyetem című sorozattal akár. Rendkívül okos, szórakoztató, látványos, én szájtátva szoktam nézni, hallgatni.
2020. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha kifejezetten az érdekel, hogy mi volt teljesen megalapozott a filmben, akkor ez egy nagyon jó könyv: [link] (Az 1-es által javasolt sorozat is nagyon jó úgy általában a kérdésekre)
2020. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. júl. 25. 22:51
 4/10 anonim ***** válasza:

A gravitáció erő és nem energia. Tehát ha 100X felemelsz valamit és ledobsz, a felszabaduló energia, a te izom energiádból származik.

Elöszőr felkell emelned, azaz energiat befektetned.

2020. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy.

A lényeg az, hogy hatással van, képes tárgyakat folyamatosan a földhöz vonzani.

Honnan van?

2020. júl. 26. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom nem tudja a fizika mitől van a gracitáció.

Ha mégis, majd kijavítanak.

2020. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. júl. 26. 21:13
 8/10 anonim válasza:

Szóval nagyon nem vagyok fizikus, de tudja a fizika mitől van a gravitáció (mm. a tudósok tudják) ( [link] meg van még Higgs bozonunk is).

A gravitáció nem energia, hanem kölcsönhatás. Pl a karod sem esik le ha sokat húzód, mégsem mondjuk azt, hogy végtelen energiával rendelkezik, vagy tapad össze (abba most gondolati szinten sem megyek bele, mi lesz ha kellően nagy erővel húzód).

Ha pl. van egy protonod meg egy elektronod, azok töltése egy "tulajdonság" és ennek hatására vonzzák egymást - ez nem fogy ki nem kell visszatölteni egyszerűen ilyenek. A tömeg is ilyen. Az energia meg egy másik dolog.

2020. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó, de ezt kellene megérteni, hogy oké, hogy a protonok, de a proton miért vonza a másikat?:D

Jó, biztos tovább lehet bontani a protont, de akkor a protonban lévő miért vonza a másikat?

2020. júl. 27. 07:16
 10/10 anonim válasza:
Hát szép dolog a fizika; érdemes elmélyedni benne ;)
2020. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!