Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Godzilláékat nem lehetne...

Godzilláékat nem lehetne agyonlőni, ha olyan bológiai struktúrája lenne, mint a TV-ben felvezetett?

Figyelt kérdés

Most néztük meg a Godzillát és testvéremmel eltérő állásponton vagyunk ezzel kapcsolatban. Szerintem ha létezne egy ilyen lény simán le lehetne lőni. Testvérem szerint viszont nem. Azt mondja, hogy ha ilyen biológiai felépítése lenne, mint a filmben, akkor ugyanúgy hatástalan lenne a lény ellen a fegyver, mint egy kavics a kitinvázas bogár ellen. Igaza lehet?


Induljunk ki a 3 fejű sárkányból, mert az a legkeményebb és azt támadják a legjobban a katonák. Godzilla velünk van, nem is lőnek rá. A sárkány jól lehet látni, hogy hatalmas jószág. Lőnek rá ezerrel a katonák, de semmi eredménye sincsen https://www.youtube.com/watch?v=rTtMtX2B9ps&t=59s Szerintem egy ilyen állatot is simán szét lehetne aprítani golyószórókkal, hisz a testfelépítése ugyanolyan mint a hagyományos állatnak van. Az ereket szétroncsolná már egy sima lövedék is és elvérzene. Ugyanúgy áthatol a biológiai szervrendszereken a golyó, mint bármelyiken és ágyúk nélkül sima gépfegyverrel ki lehetne végezni. Szerintem. Viszont a testvérem így érvel ; biológiailag kifejleszthet egy lény kemény, ellenálló szervrendszert. Sokkal keményebbet mint amit a hagyományos állatoknál látunk


Folytatva ; nézzük kicsiben. Ugyanígy nem lehet kis méretű bogarakban kárt tenni, csak nagyobb fegyverekkel, mert evolúcionálisan így fejlesztette ki a bogár, hogy elég olyan ellenálló test, mint ami neki van. Viszont ha egy ilyen gigantikus lény fejlődne ki, akkor az általunk ismert ember méretű szervrendszereknél sokkal ellenállóbbat is képes lenne egy gigaszörny fejleszteni. Csak azért nem teszi, mert nincsen rá szüksége. A 3 fejű sárkány szárnyáról is csakúgy pattanak le a lövedékek


Egely mondta a TV-ben egyszer, hogy a kitin sokkal keményebb, mint a legkorszerűbb acél, csak azért nem vesszük észre, mert vékony. A bogaraknak nincsen értelme vastagabbat fejleszteni. A természetben sokkal jobb biorendszerek fejlesztenek állatok, mint amire mi vagyunk képesek. Azt is mondta Egely, hogy a pókfonalat akár hányszór meg lehetne tekerni, csavarni sosem szakadna el. Egy muslinca agya is sokkal bonyolultabb, mint egy számítógépes játék, nem is tudnánk ilyet tervezni, pedig milyen picuri, alig 1mm sincsen. Elvileg akkor lövedék,hőálló testű lény is kifejlődhetne és akkor valóban ugyanilyen lenne mint a TV-ben?


---


Nem tudom ez segítség-e a természettudományos elemzés szempontjából, de ezek a lények az atomenergiát hasznosítják. Nem is lehet őket ezzel kilőni. Konkréten Godzillára atomot dobnak, hogy formába hozzák, miután a 3 fejű sárkány ledobja az űrből. Sőt maga Godzilla még nukleárisan fel is robban, hogy legyőzze a dragont. Utána természetesen megmarad https://www.youtube.com/watch?v=5BxqahE0fu8



2020. júl. 26. 19:35
1 2
 11/15 Simon Petrikov ***** válasza:
A 8-as vagyok, kijavítanám a válaszomat, arra gondoltam, hogy egy tank vagy egy vadászgép valószínűleg nem tudná megölni vagy talán még súlyosan megsebesíteni sem akármelyiküket.
2020. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%
A 97-es film előtt már úgy mentünk be a moziba hogy nevetünk egy jót, erre most 25 évvel később ilyenek a menők.
2023. jan. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16%

"erre most 25 évvel később"

Néhány évtizedet eltévesztettél. Már az 1950-es évektől fogva menő volt.

2023. jan. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem már akkorra lerágott csont volt hogy fussunk egy szörny előtt.
2023. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha abból indulunk ki, hogy ez valami különleges élőlény volt, hiszen a földön megszokott állatok nem tudnának ekkora méretűre nőni, mozogni, élni, akkor akár azt is elfogadhatjuk, hogy golyóálló volt.
jan. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!