Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erről? Úgy...

Mit gondoltok erről? Úgy képzelem el a világot, mint egy önműködő örökmozgó "szívverés"?

Figyelt kérdés

Az örökkévaló mindenség felrobban (kitágul), közben a részecskéi (nem mind) a saját szemszögükből nézve alakzatok széles skáláját veszik fel. Az nagyobb testeken és belül kisebb alakzatok alakulnak ki, akik számára még lassabban telik az idő. Lényegében minél kisebb egy létező annál lassabban mozog, azaz lasabbnak érzékeli az idő telését. Miközben az egyetlen egész számára az egész "teremtés" elhanyagolhatóan rövid vagy nulla ideig tart.

Miután az Egész elérte a véges kiterjedését gumiszerűen visszapattan önmagába - ám a visszapattanás olyan energiával történik (azonos a robbanással), hogy mindig egy újabb robbanást eredményez. Ez megfékezhetetlen és újra és újra megtörténik végtelen hasonló univerzumvariációt megteremtve. Ezzel magyarázhatóak a párhuzamos valóságok is.

Nem vagyok tudós, szóval lehet számos buktató van benne, de nyitott vagyok minden magyarázatra.



2020. aug. 2. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem éppenséggel nagyon tetszik ez az elmélet. Én is gondoltam rá, hogy léteznek párhuzamos univerzumok, csak más-más idősíkban. Ugyanis az idő végtelen így ha minden elpusztul, akkor akkor valószínűleg újra és újra kialakul egy-egy újabb univerzum.

16/L

2020. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A gond az, hogy ezt már megcáfolták.

A világunk gyorsulva tágul, soha nem fog összeomlani.

Ezen kívül nem él.

2020. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 astrojan ***** válasza:
20%

2. Dehogyis cáfolták meg, A gyorsulva tágulás csupán egyetlenegy SN megfigyelése alapján lett a világba kiabálva amely olyan messze van, hogy még a galaxis is alig látszik. A mérési bizonytalanság olyan elképesztően nagy, hogy ilyen mérésre semmiképpen nem lett volna szabad egy ilyen ökörséget ráröffenteni. De kell a szenzáció mint egy falat kenyér.


[link] [link]

2020. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Jól gondolod kérdező, hogy a világ örök és mindig mozgásban van! Több dimenziós világ létezik, ismereteink szerint legalább 7. Ezek nem úgy értendők, hogy van párhuzamos 3D földihez hasonló világ, hanem létezik több dimenziós világ. Ezek lépcsőzetesen léteznek és és épülnek fel. A felsőbb mindig uralja az alatta levőt, és az alsó nincs teljes mértékben tisztában a felette lévővel. Ezért a földi ember nem sok mindent tud a felette lévő dimenzióról, csak amennyit Isten kijelentett róla. Ugyanígy a 3. vagy 4. "égben" lévők sincsenek tisztában azzal, hogy mi van a 7. dimenzióban, azaz a 7. égben.


A Szent Írás azt mondja, hogy mindenek végén Isten lesz mindenekben! Ezt vajon, hogy lehetne elképzelni földhöz ragadt emberi aggyal és gondolkodással?


I.Kor 15;

23. Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.

24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


Kérdező: "Miután az Egész elérte a véges kiterjedését gumiszerűen visszapattan önmagába - ám a visszapattanás olyan energiával történik (azonos a robbanással), hogy mindig egy újabb robbanást eredményez. Ez megfékezhetetlen és újra és újra megtörténik végtelen hasonló univerzumvariációt megteremtve."


Szóval úgy értelmezed, hogy a vég, miután Isten lesz mindenekben, akkor gumiszerűen visszapattan önmagában ami elindít egy újabb teremtési folyamatot??? Hmmm nem tudom, elég érdekes elmélet.

2020. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szia. Isten az értelmezésem szerint maga a világ. A teremtés azt jelenti, hogy a részecskék egymástól különállva (robbanás) újra bizonyos fizikai és nem fizikai formákba rendeződnek különböző sűrűségekben. Mivel az egyből több lett, és a fizikai test korlátozó, így megteremtődik az öntudat illúziója, a teremtmények úgy érzékelik, mintha szabad akarattal rendelkező önálló létezők lennének. A világ minden egyes pontja kommunikációban áll egymással, intelligenciával rendelkezik, de a mi testünk annyira sűrű, hogy mondhatni minimális mértékben vagyunk képesek a tudatunkkal kölcsönhatásba lépni egymással. Végső soron mi teremtjük, tervezzük az életünket (minden gondolat "hullámokat" bocsát ki, amelyek jelek a világ összessége felé - még fényévekre lévő részecskék is reakcióba lépnek vele, hiszen végső soron egyek vagyunk, habár elkülönülve fogjuk fel magunkat). Ha többségében "pozitív" gondolataink vannak, akkor azonos kommunikációs jeleket fogunk visszakapni. Ugyanez "negatívra". Nem fogunk milliomos lenni, ha arra gondolunk, hiszen egy gondolat nem elég egy nagy változáshoz. Minden változás sodrást és specifikua tervezettséget követel meg.

Bocsi, kissé elkalandoztam. Nehezemre esik elképzelni, hogy egyszer csak (egyébként meghatározható idővel ezelőtt) a végtelen intelligens tudat (világ, isten) úgy gondolta, hogy külön akar válni önmagától, ezért azzal magyarázom ezt, hogy ez körkörössn ciklusukban újra és újra megismétlődik kezdet és vég nélkül. Igen, úgy gondolom miután megteremti önmagát, el is fogja "pusztítani", és újra megteremti. Ha vég nélküli teremtés lenne, akkor miért csak végtelen idő múlva találta ki a teremtést? :D Mit csinált végtelen idővel azelőtt? :D

2020. okt. 21. 17:14
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Megtennéd, kérdező, hogy ezt NEM a természettudományok kategóriában fejtegeted?

Főleg így, hogy vallásos reakciók is jönnek rá.

Kérlek, tetesd át a helyére.

Nagyon köszönjük.

2020. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem, nem,. Én nagyon érdekesnek találtam kérdező #5# okfejtését, nézetét és levezetését. Isten valójában nem más mint Élő tudomány, akiben benne foglaltatik, minden, mivel tökéletes és örökkévaló! Múlt-jelen-jövő! Matematika, mértan, fizika, biológia, biokémia, metafizika, quantum fizika, stb. stb. Szóval, röviden és gyakorlatilag Istennek minden munkája tudományos alapokon nyugszik. Maga a csillagrendszer is, a naprendszer működése is.


Ezért mondja az Írás nem egy helyen, hogy Isten Szellem és Istenben áll fenn az egész teremtett világ! Na már most egy bent lévő, hogyan is tudná megítélni a kint lévőt? Vagy aki csak egy kis faluban éldegél, hogyan is tudná megítélni az egész világot?


Visszatérve tudjuk, hogy Isten örök. Tudjuk, hogy a teremtés, leginkább a 3D.-s teremtett világ időhöz kötött, van kezdete és lesz vége!

Kérdés ugyebár az, hogy mi volt addig, amíg Isten nem teremtett, vagy pedig Isten mindig is folyamatos teremtésban volt, van?

2020. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tudjuk, hogy a teremtés, leginkább a 3D.-s teremtett világ időhöz kötött, van kezdete és lesz vége!"

Na, pl. EZÉRT kellene a vallásba tenni.

A tudomány már kiderítette, hogy a világunknak nincsen tervezett vége. Olyan előfordulhat, hogy valami szétveri, de jelenleg semmi ilyen hatást nem ismerünk.

Kérlek, hogy a vallási elképzeléseket továbbra SE a tudományba tegyétek, és kérem a moderátort, hogy ezt a kérdést tegye át!

2020. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
6-os: Én biztos, hogy nem raktam a tudományokhoz. Lehet egy moderátor úgy vélte jobb, ha itt lesz. Szerintem maradjon itt, mert meg lehet közelíteni tudományos szemmel.
2020. okt. 21. 23:12
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Lehetne, de akkor töröltessétek a vallásos írásokat. Igen hülyén néznek ki itt.


Ha tényleg a tudomány érdekel, hallgass Dávid Gyulát.

A világunknak úgy néz ki, hogy nem lesz vége, csak nekünk. Mármint a hagyományos anyag fog szétfoszlani néhány 1000 milliárd éven belül.

A világban pedig ha ciklusokat keresünk, azok esetleg a növekedési ciklusok.

Találtam egy nagyon jó képet:

[link]

Ezen látszik, hogy a világ keletkezése után volt egy olyan szakasz, amikor hirtelen nagyon gyorsan tágult ki pár méteresről majdnem a mai méretre.

Aztán ez lelassult, és utána 10 milliárd év alatt csak a duplájára tágult a világ.

Viszont azóta megint gyorsul a tágulás!

Mi van, ha ismét egy ilyen nagyon nagy tágulás elején vagyunk?

Ehhez azt kellene tudni, hogy a jelenlegi tágulás gyorsulása vajon növekszik-e?

Na, ezt még egyelőre nem tudjuk megmérni, nagyon kis ideje kutatjuk.


De ha így van, akkor lehet, hogy ilyen növekedési ciklusok vannak, és akkor a világ olyan, mint egy hullámvasút (majdnem egyenes és gyorsuló szakaszokkal).


Na, EZ az érdekes téma ezen a fórumon, és nem naiv, megcáfolt vallásos hiedelmek!

2020. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!