Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lenne egy kérdésem lehet...

Lenne egy kérdésem lehet hülyeség, de nem jutottam dűlőre, hogy az űrben lehetséges e a robbanás? Ahhoz nem oxigén kell? 12F

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

ezen már énis gondolkodtam. sztem az olyan robbanás, amit a filmekben látsz, hülyeségek. már csak azért is, mert mindig hangjuk van. tuti az sem terjed az ürben, mivel ahhoz hogy terjedjen a hang, légkör kell.

szerintem olyan robbanás létezik, hogy nagy nyomás hatására az anyagok eltávolodnak hirtelen egymástól. de láng me tűz meg ilynek nincsenek. a robabnáshoz magához nem kell oxigén, de a tűzhöz igen.

23/L

2010. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
51%
igen az elsőnek igaza van
2010. aug. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Robbanás az űrben: lehetséges (ez volt a kérdés!)


Hang természetesen nincs, se lángok, se lökéshullám.


Nem csak az akciófilmes robbanások léteznek, meg lehet akár nukleáris robbanás, szupernova robbanás...

2010. aug. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a mai lőfegyverek töltényei légkör nélkül is működnek, mert az oxidálószert is tartalmazza. Csakúgy, mint az űrhajók üzemanyagához is felviszik az oxigént, tehát ott is fel tud robbanni.


Továbbá nem minden robbanás igényel oxigént. Robbanás azt jelenti, hogy nagyon rövid idő alatt ugrásszerűen megnő egy adott térfogatban a nyomás, és ez nem feltétlen igényel égést (lásd nukleáris robbanás).

2010. aug. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó mondja, a robbanás annyit jelent, hogy hirtelen nyomás, és ezáltal térfogatváltozás. Nem kell hozzá égés, például ha szárazjeget teszel egy flakonba, aztán megmelegíted, az is felrobban, pedig nem égett el semmi.
2010. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Robbanáskor különböző vegyi folyamatok játszódnak le. Ezek során akár felszabadulhat oxigén is, ami aztán magát a robbanást illetve az égést a lángokat táplálhatja. Ez pusztán a kiinduló anyagoktól függ. Ennek megfelelően, igen is létezhet olyan robbanás ami a filmekben látható.


maci

2010. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
HA nem lenne az űrben robbanás, akkor hogyan lehetett volna ősrobbanás?
2010. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"akkor hogyan lehetett volna ősrobbanás?"

- Úgy, hogy Istenke pukizott egyet...


Pedro

2010. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem megvan válaszolva a kérdés,egyértelműen lehet robbanás az űrbe,még az első válaszolónak üzenem,hogy nem kell légköz a hang terjedéséhez,csak olyan közeg....pl a víz se légkör,mégis terjed benne a hang....
2010. aug. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. aug. 5. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!