Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emberi és dinoszaurusz lábnyomok?

Emberi és dinoszaurusz lábnyomok?

Figyelt kérdés

A neten van jópár olyan kép, amin egyszerre látható egy emberi és egy dinoszaurusz lábnyom. Például: [link]

Elolvastam pár cikket ezekről. Próbáltam a leghitelesebb forrásokból informálódni. Amit megtudtam: ilyenek tényleg léteznek, nem mindegyik kamu (mert azért abból is van egy pár). A valódi leleteknél a kialakulására viszont nem tudtak magyarázatot adni.

Ha tényleg "eredetileg" alakultak ezek ki, akkor az hogyan történhetett? A két lábnyom különböző időkből származna? És mi van azokkal, amik egymást fedik és az emberi van alul?



2020. aug. 3. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Némelyiket helyiek hamisították (belevésték a dínólábnyomos kőbe) a gazdasági világválság idején (nem a 2008-as, hanem az 1910-es években), hogy eladják. Mások nem is emberi lábnyomok.
2020. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az általad linkelt példa egy kreacionista hamisítvány, ami egy kreacionista múzeumban tekinthető meg.

[link]

2020. aug. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kreacionisták hamisítgatják ezeket serényen, hogy az összes állat+ember kb. egyidejű teremtését és együttélését igazolják velük.


A kérdésben linkelt lábnyom számomra pont úgy néz ki mint Tipi Tapi Dínóé, ovisként pont így képzelném. De lehet, hogy csak azért, mert laikus vagyok és így kell kinéznie egy igazinak.

2020. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!