Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kvantumösszefonódott részecské...

Kvantumösszefonódott részecskékkel lehet kommunikálni?

Figyelt kérdés
A részecskepár egyik tagja legyen Budapesten, a másik meg Szegeden. Van rá elvi lehetőség, hogy megváltoztassuk az egyik állapotát, és változást detektáljunk a másik helyen is? Az nem feltétel, hogy azonnal történjen. Ki lehet ezt vitelezni valahogy?

2020. aug. 16. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Igen! Fogd meg az egyik részecskét egy quantumtweezer-rel és végezd el rajta a kétrészes fénypolarizációs kisérletet úgy, hogy közben a pályáit stabilan tartod.


Jelenleg ezt még nem tudjuk megcsinálni, de vannak ilyenirányú kísérletek és ha összejön (HA összejön) akkor értelemszerűen a részecskepár másik tagja is állapotot vált.

2020. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy irányba is elég lenne jelet küldeni. Ma még ezt sem tudjuk megcsinálni?

#1-es, erről van valami linked?

2020. aug. 16. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen Budapesten, se Szegeden, mert ilyen nincs. A felvetett eset nem létezik, tehát bármit lehet gondolni róla.
2020. aug. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak félrefordított hétköznapi portálokon olvastam ilyeneket. De tudományos közleményben leírva csak olyat láttam, hogy a kvantum összefonódott részecskék közül ha az egyik X tulajdonságú volt, akkor a másik is holtbiztos ugyanolyan. De semmiféle váltásról nem tudott senki linket küldeni ami tudományos folyóirat lenne.
2020. aug. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén gratulálok azoknak akik felpontozták az #1-es választ, amit én írtam. Quantumtweezer, mi? Eredetileg kvantumcsipeszt akartam írni de az már túl átlátszó volt ezért lefordítottam angolra.


"polarizáció", "pályák", "értelemszerűen" stb... Teljesen értelmetlen szöveg, de úgy látszik van akiket mégennyire átlátszó áltudományos maszlaggal is meg lehet győzni.


Ne vegyetek be minden hülyeséget légyszi.

2020. aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
27%

A jelen tudásunk szerint hiába nem igényel időt az összefonódott részecskepár közti tulajdonság-átadás, ebből információt nem lehet "kivenni" a fénysebességnél gyorsabban.


Az ok bonyolult, de egy egyszerű példa megadja a vázlatát annak, miért nem.


A-ból B-be és C-be elküldenek egy-egy csomagot postán.

Egy pár kesztyű két fele megy a B és C címre.

A csomagba tétel totál random és nem ismert, kinek melyik kesztyű megy, a jobb vagy a bal.


Amikor B-be megjön a kesztyű fele, B-ben kibontják a csomagot, látják, hogy ez egy jobb kesztyű és AZONNAL tudják, hogy C akkor balos kesztyűt kapott, nem kell C-nek erről B-t időt igénylő módon informálnia.

De valójában ezzel mégsem nyertél semmi plusz információt nulla idő alatt.


Ha C nézi meg előbb, ő is azonnal tudja, mi van B-ben.


Csak semmit ne ér a dolog.


Semmiféle szándékolt átvihető információt nem tud tárolni.

2020. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokszor volt már ez a kérdés.

Információt CSAK akkor lehetne átvinni, ha az egyik oldalon levő részecskéről el tudnád dönteni, hogy még szuperpozícióban van-e a párjával.

De ezt nem lehet eldönteni.

2020. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
53%
Mi történt, a sci-fi álmodozóknak elrontotta ma játékát a kommentemmel?
2020. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!