Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívjuk egy részecske...

Hogy hívjuk egy részecske azon teoretikus tulajdonságát, amikor a párhuzamos univerzumokban is ugyanabban az állapotban van? És hogy érhető el ilyen állapot?

Figyelt kérdés
Ha létrehoznánk ilyen objektumot, és el tudnánk ágaztatni az univerzumunkat, akkor bebizonyíthatnánk a Multiverzum elméletet azzal, hogy onnan jelet küldünk ide egy ilyen "önmagával összefonódott" objektummal. De hogyan?

2020. aug. 17. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

omg

te most azt várod, hogy elmondjuk neked, hogy hogy lehet bebizonyítani, a párhuzamos univerzumok létezését?!


szerinted, ha valaki tudná, akkor nem publikálná a saját nevén, várva a Nobel díjat és szakmai elismerést?


kb olyan, mintha a jövő heti lottószámokat várnád valakitől..

2020. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
54%

"Hogy hívjuk egy részecske azon teoretikus tulajdonságát, amikor a párhuzamos univerzumokban is ugyanabban az állapotban van?"

Multiverzális szuperpozíció?

Most találtam ki, de meglepne, ha létezne hivatalosan.


"Ha létrehoznánk ilyen objektumot, és el tudnánk ágaztatni az univerzumunkat, akkor bebizonyíthatnánk a Multiverzum elméletet"

Ha lérehoznánk egy multiverzumban létező részecskepárt és ha el tudnánk ágaztatni az univerzumot, az nem volna neked elég bizonyíték arra, hogy van multiverzum?


A téma egyelőre nem nagyon kevésbé sci-fi, mint a Sliders.

2020. aug. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

> ha el tudnánk ágaztatni az univerzumot, az nem volna neked elég bizonyíték arra, hogy van multiverzum?


Valószínűleg már el tudjuk, csak nem tudjuk bebizonyítani, hogy tényleg ezt tettük.

A multiverzális szuperpozíció nekem valami olyasmit sugall, hogy két vagy több univerzum van szuperpozícióban. De ezek (szerintem) vígan élnek egymás mellett. A multiverzális összefonódáshoz mit szólnál?

2020. aug. 18. 08:07
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Valószínűleg már el tudjuk, csak nem tudjuk bebizonyítani, hogy tényleg ezt tettük."

Erősen kétlem, hogy MI tudnánk ilyet.

De nem kizárt, hogy minden hullámfüggvény összeomlása egy valóság-elágazás.

Akkor valóban végtelen tört dimenzióra oszlik a világ.


Viszont ha ez igaz, akkor a szuperpozíció megszűnése az elválási pont, ezen univerzumon belül még, nincsen lehetőséged összefonódást két elágazásba juttatni, hiszen pont az összefonódás megszűnése nyitja azt.


Na ez volt a logikai teória.


És mivel ennél többre nem nagyon jutunk, amíg bármi tudományos felfedezés nem nyit lehetőséget stabilabb teóriákra, én nem szívesen folytatnám a továbbgondolást, mert az már nem tudomány, csak fikció.

2020. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

> De nem kizárt, hogy minden hullámfüggvény összeomlása egy valóság-elágazás.


Így igazi randomszámgenerálással elágaztatjuk az univerzumot. Jól mondom?

Bár szerintem véges sok fog csak létezni.

Szerintem az ilyen időszálhasítás összefonódása nem olyan, mint a kérdésben kijelölt multiverzális féle.

Ugyan, @Wadmalac! Ennyi simán belefér ebbe a kategóriába is.

2020. aug. 18. 08:40
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Ennyi simán belefér ebbe a kategóriába is."

Ennyi igen, csak innentől nagyon elmenne a megalapozatlan szerintemek felé.

2020. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!