Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon hol találhatók...

Magyarországon hol találhatók artézi kutak? Milyen az az artézi víz, egészséges?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez tulajdonképpen egy fúrott kút. Elvileg bárhol lehet csinálni, gyerekkoromban nekünk is volt egy az udvaron, jó hideg volt a vize a legnagyobb hőségben is. De elképzelhető, hogy engedélyeztetni kell, a vizét pedig bevizsgáltatni, bár nem biztos.


[link]

2010. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az összes vidéki településen található artézi kút. Az én tanyám Vámosmikola mellett található, vízért a faluba járunk. Nagyon friss, sokkal "finomabb", mint a budapesti csapvíz.
2010. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy sima fúrt kút? Mert akkor nekünk is van. Vagy nem minden kút artézi?
2010. aug. 5. 10:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nevezik artézi kútnak,amit elég mélyre fúrnak le. Ennek egészséges a vize. Nem minden fúrott kút ilyen.
2010. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az artézi víz többszáz m mélységből jön fel saját nyomástól persze hogy tisztább mint a talajvíz.
2010. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ártézi víz két vízzáró réteg közötti nyomás alatt álló víz[ez kb 200]. Mi így tanultuk. Szóval ha mélyebbre mész, rétegvíz majd mély rétegvíz. Ha nem mész olyan mélyre akkor sekély rétegvíz majd rétegvíz.

Remélem érthető ahogy leirtam.


további szép napot!

2010. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
A mi városunknak van artézi kútja :D
2010. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem az artézi kút az, amelyik az összes kisebb településen megtalálható. Nyomós kút, általában kékre van festve, bárki használhatja, és nem kell a vízért fizetni. Aztán van ásott, és fúrt kút. Ezek már saját tulajdonú kutak.
2010. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Tévedsz.Nem a kékre festett kút az artézi.Szerintem nincs olyan húdesok az országban.Én mindig azt iszom, finomabb az szerintem.
2010. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13:26

"Én mindig azt iszom"

Melyiket?

2010. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!