Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban már a zuhanás közben...

Valóban már a zuhanás közben meghal az ember?

Figyelt kérdés

Gondolom olvastátok a napokban a hírt, hogy sajnos valaki ismét leugrott a Kőröshegyi völgyhídról.

Egyik ismerősöm feltevése szerint ha egy ember leugrik vagy leesik magasról, akkor még a zuhanás közben sokkot/szívrohamot kap és abba hal bele vagy legalábbis elájul még a becsapódás előtt.

Ez valóban így van?

Például ha megyek autóval ilyen dombos környéken, akkor ha gyorsan megyek miután felértem a dombra és utána az autó kezd "visszazuhanni" néha engem is a szívroham kerülget.

Szóval a fenti feltevés valóban igaz?



2020. aug. 24. 02:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Statisztika bármiről létezhet.

Épp pár napja láttam a TV-ben, hogy Kenyában 70 éve vezetnek statisztikát, hogy ki mikor fogant, mert a bizonyos időszakban fogant gyerekek nagyon hosszú életkorra számíthatnak.

Rájöttek, hogy az anya akkoriban hozzájut bizonyos növényfajtához, ami miatt módosul a gyerek valamelyik génje.

Amerikában meg vannak kifejezett kültéri hullatelepek, ahol azt figyelik, hogy 3 év alatt mi lesz a hullával, ha elássák, vagy ha ponyva takarja, vagy ha kint van az esőbe... stb...stb..

2020. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Természetesen az egész csak urban legend. Nem hal meg a levegőben, aki kiugrik a tizedikről. Ha az ugás utan azonnal megállna a szive, az eszmeletét akkor sem veszítené el az alatt a 2 másodperc alatt, amig leér.
2020. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:


Lezuhant és meghalt két fiatal hegymászó a Magas-Tátrában

a Késmárki-csúcsnak indultak neki

2020. február 23. vasárnap - 09:00

A 25 éves és 27 éves lengyel fiatalok a 2558 méter magas Késmárki-csúcsnak (Kežmarský štít) indultak neki pénteken, ám nem tértek vissza – írja a Guardianra hivatkozva a 24.hu


24.HU-HÍR


A hegyimentők keresni kezdték őket, de munkájukat nehezítette az erős szél és havazás, illetve a rossz látási viszonyok.


Azt sem tudták pontosan, hogy vajon melyik útvonalon indultak neki a csúcsnak, ezért több csoportban, helikopterekkel nézték végig a hegy minden oldalát.


Végül szombat délután találták meg a két holttestet egy sziklafal tövében egy olyan területen, ahol rendszeresen előfordulnak lavinák is.

2020. aug. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, én csak azt hallottam,hogy ha valaki túl magasról beleugrik a vízbe, az nagyjából olyan kemény, minthogyha betonba ugrana bele.
2020. szept. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
*tehát az érkezés.
2020. szept. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!