Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időjárás-előrejelzésnél...

Az időjárás-előrejelzésnél mutatott legmagasabb hőmérsékletet azt hogyan és hol kell mérni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert 100%-os arányban, rendre jóval magasabb a valós hőmérséklet mint amit ott írnak. Jó persze tudom, "előrejelzés", tudom mit jelent, de olyan akkor sincs hogy 100-ból 100 nap több fokkal magasabb konstans a hőmérséklet mint amit írnak. A mai napra is ki van írva hogy "maximum hőmérséklet 27 Celsius", jelenleg van 32.1 fok (mielőtt még valaki megkérdezi, a lakóhelyemre van állítva, nem az ország másik végére). Árnyékban, teszem hozzá. Napon gondolom 40. Kérdem én, ezt a 27 fokot hol vagy hogyan kell érteni? Mindig reménykedek hogy végre már jó idő lesz, aztán minden egyes nap ez a hitvány trágya meleg van helyette. Miért nem mondja akkor az előrejelzés a valóságot, hogy minden nap 35+? Amikor 30-at ír, akkor biztos lesz minimum 34, ha 25-öt akkor 28-30 alsó hangon. Ma is 27 helyett már 32 van. Délutánra lesz megint 35. Ez aztán a "lehűlés", amit beharangoztak...

2020. aug. 24. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Az Alföldön laksz? Itt 28fok van maximális hőm.-nek írva, és most 27 van. Érdekes módon nálam nem szokott előfordulni az, hogy alacsonyabb maximális hőmérsékletet adnának meg, sőt, gyakrabban lőnek fölé 1-2 fokkal.

Nem múlt héten nézted a mai napról szóló időjárás jelentést?:D

Ha nem, akkor: " A hiba az ön készülékében van"

2020. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, már elnézést. Most, ebben a percben is ránézek az időjárásra (időkép.hu): ma (hétfő) maximum 27, minimum 14. A hőmérőn jelenleg 32.3 (ami teszem hozzá árnyékban van, nem a tűző napon). És ez nem egyedi eset, nem első, nem második alkalom. Egész nyáron VÉGIG ez van. Minimum 3-4, de esetenként 5 vagy több fokkal magasabb a tényleges mint amit írnak (alacsonyabb vagy ugyanannyi még sohase volt). Elviselhetetlen. (Amúgy Észak-Alföldön lakok, nem messze az Északi-Középhegység déli részétől).
2020. aug. 24. 13:32
 3/9 bollocks ***** válasza:
100%
Gondoltál már arra, hogy nem pontos a hőmérőd?
2020. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer: nálam egyszer sem volt ilyen-már persze, amikor a közeli, 1-2-3 napi előrejelzést figyeltem. Persze 1-2 fokos eltérés előfordult a maximálistól.

Ha megnézem az időképet, Budapestre pontosan annyit mutat, mint amennyi van, és a maximális hőmérséklet is kb. megegyezik.

De ami azt illeti: az OMSZ, az időkép.hu és a weather.com

is 27-28-29 fokot ír . (Egerre, de Gyöngyös, és a környéke is kb. ennyi)

Nem tudok mást elképzelni, mint hogy valami baj lenne a hőmérővel.

2020. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3-4, ja, meg valószínűleg az én testemmel is baj van, hogy élve elégek ha kimegyek az udvarra... Meg hogy még este 10-kor is alig tudok ablakot nyitni. 27 foknál nem lenne ilyen gond. 32-nél már annál inkább.
2020. aug. 24. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nincs baj a testeddel, nekem is rohadt melegem van kint.

Érdekes módon ezt a problémát a hőmérővel rajtad kívül még senkitől nem hallottam, és az OMSZ-nek sem lett jelezve. Akkor most mi van?

Nézd meg a telefonodon, hogy a te településeden, kerületedben mekkora

a hőmérséklet. Ezt egy meteorológiai állomás méri, nem a műholdak.(mármint a valós idejűt) Az lesz a jó adat. Ha nem stimmel a hőmérődével, akkor cseréld le.

(De az is lehet, hogy a többi háznál valamiért jó pár fokkal melegebb a tiéd, csak valószínűtlen:D)

2020. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyzem, mondjuk Budapesten, ha összebeszélne 100 ember 100 különböző helyen, 100 azonosan hitelesített hőmérővel, ugyanabban a pillanatban úgy 5-6 fokkülönbség lenne a két szélső érték között. Sőt a kertemben is itt Budán tudok 2 fok különbséget produkálni ugyanazzal a hőmérővel.

Ennek azaz oka, hogy a természet rendkívül heterogén, kis területeken alapvetően másképp nyeli el és veri vissza a hőt a környezet. Így lokálisan elég nagy különbségek tudnak kijönni. Ha viszont százezer ember mérne az országban, és átlagolnák nagyobb területi egységekre, "igaza lenne" a meteorológiának. Még akkor is,ha szép időt jósol, és az ablakon kinézve látom, esik.

2020. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A meteorológusok a hőmérsékletet fehérre festett, jól szellőző hőmérőházban mérik, amit füves terület fölött, 2 méteres magasságban helyeznek el. Erre azért van szükség, mert a napon felforrósodó felületekről (aszfaltról, épületek falairól) érkező hő miatt még az "egyszerűen" árnyékba rakott hőmérő is pár fok többletet mutathat. Nálad is ez lehet a pontatlanság oka.
2020. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamint ezek az adatok amiket közölnek várható valószínűségek, egy nagyobb területre "átlagolva". Ettől lehetnek helyi eltérések is. Pl. nagy aszfalt felületek esetén ezek jól felforrosodnak és a környezetük jóval melegebb lesz. De "természetes" körülmények között is lehetnek érezhető eltérések. Egyszer még egyetemen az egyik profnak segítettünk egy mérésben és egy talán 4 hektáros búzatáblán mértünk 25x25m rácson hőmérsékletet (mint az előző írta 2m magasságban, de nem a szabványos mérőházban hanem egy kisebb mérővel /fehérre festett több egymásba fordított müanyag virágcserép/) és a tábla legmelegebb és leghidegebb pontja között simán volt ha jól emlékszem kb. 4 fok eltérés, száraz napos időben.
2020. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!