Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyivel nagyobb nyomásnak...

Mennyivel nagyobb nyomásnak kéne lennie az elzárt vízcsapban, hogy a megnyitásakor a gőzrobbanás veszélye fenyegessen?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=m9DCyCAr8XY&t=385s --> 6:15-től


Ami a videóban történik:

1. A csap feltölti vízzel a rákötött csövet, ám ezután nem zárják el.

2. A víznyomás a csövet nem hasítja szét, azonban a víz hőmérsékletét megnöveli.

3. Amikor a csövet leválasztják a csapról, a magas hőmérsékletű és nyomású víz hirtelen, robbanásszerűen párolog el.


És ami még fontos kérdés: A videóban tényleg a gőzrobbanás jelenségét látjuk, vagy valami mással magyarázható?



#fizika #videó #nyomás #gőzrobbanás
2020. szept. 3. 04:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Hőmérséklettől függ, az ábrán a "boiling point at 1 atm" ponttól jobbra fel húzódó zöld-barna átmenetet nézd.

[link]

2020. szept. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

Izé, ebben a videóban én egy átfolyós vízmelegítőt látok, szóval szerintem itt maga a vízmelegítő alapból túlfűti a NEM átáramló vizet az elzárt csapnál (amikor egy átfolyós melegítőnek nem is szabadna működnie).

Ha pedig ez történik, akkor az van, mint a kuktában, a nyomás alatt (a vízvezetékrendszernél ez lehet 2-3 bar is) a csőben, melegítőben lévő víz 100 fok fölé melegszik, a csapnyitással megszűnő túlnyomásnál pedig robbanásszerűen felforr.

Az eredmény valóban gőzrobbanás. Mintha a 110 fokos kuktának lassú leszuszogtatás helyett felfeszítenéd a fedelét.


Szóval szerintem ez simán egy elromlott szabályozású átfolyós melegítő, akkor is fűt, ha el van zárva a csap, plusz túl melegre is, még a hőfokszabályzója is xar, pedig csak átáramlás közben szabadna fűtenie, de akkor is csak 100 fok alá.

2020. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!