Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természetes mindig jobb...

A természetes mindig jobb mint a mesterséges?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan azt sulykolják sulykolják belénk, hogy ami mesterséges az rossz.

Ha tehetjük forduljunk gyógyszerek helyett gyógynövényekhez, a ,műanyagok rosszak,az aromák,tartósítószerek is.A mesterséges megtermékenyítés is sokak számára idegen nem is beszélve a klónozásról.

Valóban így lenne, vagy miért vannak annyira ellene az emberek által alkotott dolgoknak?


2020. szept. 18. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy mesterségesen állítják elő, még ugyanazok az atomok alkotják, mint amik a természetesben is vannak, így nem, se jobb, se rosszabb az egyik a másiknál.

Azért mondják, hogy vedd a természeteset, mert az ő termékeik azok és így akarják eladni.

2020. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
6%
A természetes azért mindig jobb, mert természetes mátrixba van ágyazva és a természetes közeg vegyületei erősítik a hatóanyagot. Ha citrommal beviszel 100 mg C-vitamint többet ér mintha bekapnál egy szintetikus 1000 mg-os tablettát.
2020. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindig. Egy számítógépet is ki lehetne faragni fából vagy kőből (bizonyos részeit), de egyrészt baromi drága lenne, másrészt törékeny, és/vagy nehéz, harmadrészt az átlagember nem jutna hozzá.
2020. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

A mesterséges dolgoknál az olcsóságra törekszünk, ami sokszor a minőség rovására megy.

Más szempontból pedig sokszor jobb a természetesnél.

2020. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindig, de van, amikor a mesterséges rosszabb. Például ha a boltban megveszed a mindenféle tartósítószerrel megáldott termékeket, akkor az nem lesz jó az egészségednek, főként, ellenben ha kézműves terméket veszel, abban nincs annyi (persze a kézműves is mesterséges, de „nem annyira”).

De például matracon feküdni mégis kényelmesebb, mint száraz szalmán, így abban az esetben a mesterséges a jobb.

2020. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Csináltak pl. olyan ruhaanyagot, amivel akár pocsolyába is belefekhetsz, mégse ázik át, és kiváló hőszigetelő.
2020. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
A mesterséges folyamat sokszor csak néhány "lényegi" dologra fókuszál, gyakran hiányoznak belőle olyan elemek, amiket körülményes és költséges feltárni és leutánozni. Például a nagyüzemi csirkék húsa sohasem lesz olyan, mint amelyek egész addigi életükben az udvarban kapirgáltak.
2020. szept. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
A természetes mindenben sokkal jobb a mesterségesnél ; jobban hasznosul, jobban felszívódik, kevésbé ártalmas a vesének is. Már önmagában a C vitaminnál is látható ez. A C vitamin is mesterséges eredetűt bevíve alig hasznosul, kevéssé fejti ki hatását, mert bioflavonoidok kellenek hozzá és magnézium. Viszont a gyümölcsökben ez mind együtt megvan. Arról nem is beszélve, hogy a szintetikus aszkorbinsav nem is szívódik fel
2020. szept. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

A szintetikus aszkorbinsav egészen pontosan olyan, mint a természetes.

A többiben viszont van igazság. A különféle természetes anyagok általában olyanok, és olyan keveréket alkotnak, amelyikhez hozzászoktunk az évmilliók alatt. A mesterséges anyagok ezeknek csak egy részét utánozzák, ami okozHAT különféle nehézségeket, vagy akár problémákat.


Ezen kívül - mivel a mesterséges anyagok töményebbek - könnyebben okoznak allergiát.

2020. szept. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

A kérdés megválaszolásához elsőként D NMR válaszára reflektálok. Talán ez a legszebben megfogalmazott változata annak a hülyeségnek, amivel sok laikus érvel a természetes anyagok mellett.

A mátrix esetleg az NMR jelet erősíti, de a szervezetre gyakorolt hatását nem befolyásolja. Biztosan mindenkinek ismerős az emésztés fogalma, de ha mégsem, akkor most leírom. Azon folyamatok összessége, ahol bevitt anyagok enzimatikus feldolgozása és a feldolgozott komponensek felszívása történik adott idő alatt. A nem használt maradékot pedig exkrementumnak (fekália) nevezzük. Namost a vérbe került aszkorbinsav-származékot mit fogja már érdekelni, hogy ilyen-olyan olajok, aromák, vitaminok is voltak mellette még citrom korából.


A mesterséges és természetes anyagok különbségét a citrom példáján szemléltetném. C-vitamin beszerezhető citromokból. A természetes út tehát, citromfát kell ültetni. Nevelni kell, gondozni (meg se említsük a permetet, trágyát, stb.) és ha eljön az idő szüretelni.

A mesterséges úton vegyi anyagok használatával állítjuk elő a C-vitamint a lehető legtisztább formájában, majd ahhoz vegyi anyagokat adunk (más esetekre is vonatkoztatva!) tartósítani, ízesíteni, formázhatóságot befolyásolni (lásd porcukor vs. kristálycukor), felszívódást kalibrálni (lásd "retardált") , stb. Lehet persze citromból is kinyerni és akkor nem kell napi 5-öt megenni, hanem csak egy tablettát. Az alábbiak megmutatják, miért nem mindig lehetséges a természetes félkész-/késztermék feldolgozása.


A fentiekből következik, amit felettem már emlegettek, hogy bizonyos anyagok nem kerülnek be, mert

- felesleges,

- megdrágítaná a terméket,

- rontaná a termék minőségét,

- beszűkítheti a keresletet,

- nem pontosan ismert a természetes mátrix.


Természetesen (2) és (5) vonatkozik a házi vs üzemi csirke esetére.


Ez a vitaminos példa mondjuk rendelkezik egy Achilles-sarokkal. T.i. sokan azt állítják, hogy felesleges (vesére nézve akár káros is lehet) a vitaminok szedése, lévén a változatos étrend tartalmazza a szervezet által megkívánt mennyiségeket.

Ezzel csak ezt az egy szálat szerettem volna elvarni, nem pedig álláspontot közöltem és pláne nem vita partnert kerestem.



Alles zusammen levonható a fenti könyvem konklúziója, hogy a mesterséges nem károsabb a természetesnél (ha alapból nem káros), pusztán bizonyos esetekben nem teljeskörüen kielégítő, de mindenképpen sok egyszerűsítést eszközöl az adott(!) területen.

2020. szept. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!