Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Baj az, ha én gyakorlatban...

LakatosAnonymus kérdése:

Baj az, ha én gyakorlatban nem hiszek a végtelen fogalomban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Régóta foglalkoztat a végtelen fogalom, és tettem is fel pár kérdést gyakorira ezzel kapcsolatban. Kaptam érdekes válaszokat, de egyik sem felelt valójában a kérdésemre. Voltak, akik felkapták erre a vizet, hogy milyen hülye vagyok stb. (innen is üzenem, hogy gratulálok).


Szóval, mi is a kérdésem valójában:

Baj, ha nem hiszek a végtelenben?


Mi a véleményetek a vegtelensegrol?


Gondolkodtam, mi lehet a gyakorlatban végtelen, és egybol kiszurtam a világegyetemet. VÉLEMÉNYEM SZERINT véges, mert semmi sem végtelen. Hiába tágul az a nyavalyás "lufi", VALAMI FELÉ tágul, amerre még van tovább.


Sokan példálóznak a végtelen számokkal, de az teljesen baromság. Nem tudod megertetni valakivel a világegyetem végtelenségét, számokkal...

Végtelen mennyiség nem létezik, a végtelen "szám" nem is egy mennyiség. És ha nem lehet mennyiség, akkor méret sem lehet és így tovább.


VÉLEMÉNYEM SZERINT minden véges.


Nektek mi a véleményetek, illetve mennyire hülyeség ha ebben hiszek?


Előre köszönöm! 🙂🙃🙂



2020. szept. 29. 09:19
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Elméletben nyilván léteznik ez a matematikai absztrakció, de ezt nem lehet gyakorlatba ültetni. A fej szüleménye a végtelen, amelyet legfőképp matekben használunk, ilyen a világban nem létezik (VÉLEMÉNYEM SZERINT)!
2020. szept. 29. 09:21
 2/32 anonim ***** válasza:
88%

Mondta valaki, hogy a valóságban létezik olyan mennyiség, hogy végtelen? Mert szerintem nem. Az univerzumról sem szokás manapság azt mondani, hogy végtelen.

Bár erre azért kitérnék, mert itt logikai bukfencet érzek:

"Gondolkodtam, mi lehet a gyakorlatban végtelen, és egybol kiszurtam a világegyetemet. VÉLEMÉNYEM SZERINT véges, mert semmi sem végtelen. Hiába tágul az a nyavalyás "lufi", VALAMI FELÉ tágul, amerre még van tovább."

Ha úgy képzeled, hogy az univerzum valami felé tágul, tehát valamilyen környezetben tágul, akkor az a környezet viszont véges vagy végtelen?

Ha véges, akkor egyszercsak kitölti az univerzum? És akkor mi lesz utána?

2020. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
36%
Ja, gyakorlatban tényleg ritka, szerintem abszolút nem baj, ha nm hiszel benne, csak mindig tedd hozzá, hogy elméletben elfogadod és tudod hogy szükség van rá elméleti fizikában és matekban.
2020. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%

A végtelen fogalma látszólag egyszerű, a valóságban azonban egy nagyon összetett dolog. Mondanék néhány példát, amin érdemes elgondolkodnod.


"A számok a valóságban végesek." - igen, az a konkrét, amire gondolsz éppen, az tényleg véges. Ha azonban tényleg véges, akkor van legnagyobb. Amint ezt megmondod, én fogok eggyel nagyobbat mondani, ami azt mutatja, mégse a legnagyobbat mondtad. Vagyis nem tudod, mi a véges.

Más. "az univerzum véges" - igen, amit ma ismerünk belőle, valóban. És amit holnap, húsz év, millió év múlva ismerünk, az is véges. Ám ha valóban véges, akkor egyszer csak lesz egy pillanat, mikor mindent megismertünk belőle. Több megismerni való nincs! Innentől az ember semmi újat nem tud találni. Végtelenül unalmas lesz az élet. Egyáltalán, ez élet? Jó, én nem érem ezt meg. Az ük-ük unokám se. De egyszer csak megéri egy csomó ember, hiszen az univerzum véges. Vagy mégse?

2020. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
56%
A hétköznapi életben tényleg nem sűrűn találkozik az átlagember végtelenekkel, szóval ha szived vágya, higgy benne hogy nem létezik. Ettől még tisztességben és boldogságban le lehet élni egy egész életet akár, ebből fakadó probléma nélkül. Ha meg netán később olyan területre tévednél, ahol használnod kell a végtelent, akkor majd használod ahogy mindenki más aki azt a területet műveli, és akkor legfeljebb majd újrakalibrálod magadban a végtelenekről alkotott fogalmaidat.
2020. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%

"Sokan példálóznak a végtelen számokkal, de az teljesen baromság"

Ebből látszik, hogy nem érted a lényeget. Nincs végtelen szám, ahogy a végtelen sem egy szám.

Amúgy senki nem kötelez, hogy értsd. Mivel nem vagy sem matematikus, sem fizikus, nem igazán van rá szükséged. Viszont ha valamit nem értesz, az nem jogosít fel, hogy trágár módon minősítsd.

2020. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Mojjo ***** válasza:
89%
Hülyeségnek hülyeség, de bajnak nem baj.
2020. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
34%

Ki is mondta, hogy az emberi butaság és az univerzum végtelen, de ez utóbbiban nem vagyok biztos ?


Amúgy meg ha valami végtelen, azt sosem tudjuk bizonyítani, mivel nincs ember, aki eljutna odáig, és ez mindenben igaz.

2020. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
84%

"Elméletben nyilván léteznik ez a matematikai absztrakció, de ezt nem lehet gyakorlatba ültetni."

Pedig elég sok alkalmazáshozelő kell venni a matematikában a végtelent...

2020. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Olyan kulturált vagy, látszik a válaszaidból...
2020. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!