Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Víz van a Mars felszíne...

Víz van a Mars felszíne alatt. Miért kell ezt a hírt minden évben szenzációként lehozni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 14:57
 1/8 anonim válasza:
84%
Azért mert a világnak nagyobb baja is van mint az, hogy ilyenekkel foglalkoznak az emberek, a kutatokról meg lassan megfelejtkeznek és nem folyik akkora összeg az űrkutatásba ezért néha kel valami hasonló hír figyelem felhívás céljából az Amerikaiak kollektív emlékezete amúgy is csak 2 hónap a nagyja úgy is elfelejti mi volt tavaly.
2020. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs víz, csak volt.
2020. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol olvastad szenzációként bemutatva. 3 új jég alatti víztömeget fedeztek fel. A hangsúly az újon van, ezt a NASA lehozta.


Arra, hogy esetleg egy bulvár lap miért úgy hozza le a híreket ahogy, azt hiszem senkinek sem kell válaszolnia.

2020. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]


Találtam egy 2015-♫s cikket is, de az valahol elkeveredett.

Mindegy. Szerintem max új bizonyítékot találtak, de én úgy veszek ki ugyanazokról a tavakról van szó.

2020. szept. 29. 15:41
 5/8 A kérdező kommentje:
*m
2020. szept. 29. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasd el normálisan az idézett cikkeket, és próbáld meg értelmezni is őket.

A csillagaszat.hu azt irja, a Mars déli pólusát takaró jégsapka alatt találtak vizet.

Az Origós és az Indexes pedig azt, hogy "AZ ÉSZAKI FÉLTEKE ARCADIA PLANITIA NEVŰ RÉGIÓJÁBAN KEVESEBB, MINT 30 CENTMÉTER MÉLYEN MÁR TALÁLHATÓ JÉG." (kiemelés a cikkben).

Két, egymástól független hirt közölnek le. De ha szerinted az északi félteke Arcadia Planitia nevű régiója a déli pólust takaró jégsapka alatt helyezkedik el, akkor én kérek elnézést.

2020. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most éppen az az újdonság, hogy ez folyékony vagy legalábbis kásás halmazállapotú víz. Ez abból a szempontból "szenzáció", hogy a jégtömbökkel ellentétben ebben éppenséggel aktív élet is lehet. Szóval valahol érthető, ha ezt egy előrelépésnek tálalják, mert végre van egy konkrét tó amibe le lehet fúrni, és élő mikroorganizmusokat keresni, hátha.
2020. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Az első hírek nem teljesen megerősített eredmények voltak.

A mostaniak megerősítik, sőt máshol is kimutatták.


A marsi felszín alatti víz esélye nagyságrendet nőtt.


Ennyi a hír.


A clickbait címeket nem a tudomány írja.

2020. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!