Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Esténként (21:00-4:00 között...

Esténként (21:00-4:00 között figyeltem meg) az ég színe narancssárgás, helyenként zöld/kék. Valaki esetleg tud magyarázattal szolgálni?

Figyelt kérdés
A helyszín Győr, de lehetséges hogy máshol is van ilyen. Főként narancssárgás, de feltűnnek zöld és kék csíkok is. Nagyjából 2 hete figyeltem rá fel először, gondoltam a helyi stadion fényszennyezése lehet a ludas, de mivel minden este látható így ezt elvetettem. Gyárak vegyianyag kibocsátására tippeltem még, de mivel a témában nem vagyok jártas, így gondoltam utánajárok, eddig sikertelenül. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. szept. 29. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg nem ilyesmit láttál:

[link]

Én a szmogra tippelek, amit a város fényei megvilágítanak.

2020. szept. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
A múltkor a Kaliforniai erdőtűz füstje volt felettünk. Lehet még az.
2020. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Az a gyanúm, hogy a vöröses környezeti fény miatt látsz ilyen vörös fényt nem kapó részeket kékes-zöldesnek, csak a szemed ver át.


Érdemes a fotós rögzítés, azt visszanézve kisebb eséllyel jön be a szem színkontraszt-csalása.

2020. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fényképet készítettem, a kék szín nem igazán jön elő, a zöld viszont teljesen látható.

Feltöltöttem 2 képet, ezeket múlt héten készítettem.

[link]

[link]

2020. okt. 1. 02:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és megemlítem hátha számít, a képen látható háztömb mögött további lakóházak vannak, illetve a belváros. Valamint a zöld szín nem mozdul, ahogy a narancssárga sem, és felhőmozgást sem igazán figyeltem meg.
2020. okt. 1. 02:10
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Érdekes.

Tényleg valami lenti kékesebb fény szóródó visszatükrözése lehet.


Minden egyéb esetben elmozdulna.

2020. okt. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!