Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Párás levegő miért vezeti...

Párás levegő miért vezeti jobban az elektromos áramot?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A száraz levegőben nincsenek ionok, míg ha vízet tartalmaz abban van oldott anyag is ami már vezet.
2010. aug. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Minél jobban? Itt a szobámban nem vettem észre, hogy a levegő egyáltalán vezeti az áramot. Ha vezeti, miért nem ráz meg az áram a konnektorból?
2010. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az a vicces hogy nem tudom eldönteni hogy a második csak poénkodott vagy tényleg komolyan gondolta:D

első:köszi a választ,annyi hogy eltudnád részletesebben magyarázni a pontos mechanizmust?

2010. aug. 8. 11:55
 4/9 anonim ***** válasza:

kedves második...


Láttál már villámlást? ott mi a vezető? Én a levegőt venném annak, bár nem vagyok fizikus. Minél párásabb, annál könnyebben tud a sok elektron ionokról ionokra ugrálni és eltalálni a földet... Mondjuk ott nem is 220V-ról van szó, mint a konnektorban, hanem sokkal többről...


(Röviden: elsőnek van igaza)

2010. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elektromos kisülésekhez emlékeim szerint nem kell vezető.


Hogy miért nagyobb a vezetőképessége a nedves levegőnek nagyjából első elmondta.

Annyiban kiegészíteném hogy a nedves levegő még oldott anyagokat tartalmazva is jobb vezető, mivel a víz is vezet vmennyire.

Még a deszt víz is vezet kis mértékben!!!

2010. aug. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát...lehet jobb lenne egy fizikatanárt kérdezni erről vagy egyszerűen beggooglezni a dolgot.


De a legjobb tudásom szerint , hogy valami vezesse az áramot, szabad, atom által nem kötött elektronokra van szükség amik átadják egymásnak az energiát mint pl a vasban.


De ajánlom hogy nézd meg google-ön a dolgokat.

2010. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben,már értem.köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. aug. 9. 12:39
 8/9 anonim válasza:
Azért,mert a párás levego nedves, és a víz vezeti az áramot.
2010. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Elektromos kisüléshez elég magas feszültség kell. Tehát a villámban több millió volt feszültség van, ezért olyan nagy kiterjedésű. Valaki már előttem leirta, hogy a levegőben kevés szabad ion van, ezért nagy is ellenállása. Eletromosság képlete pedig feszültség/ellenállás=áramerősség.

Tehát a nedves levegőben több a szabad ion és ezért kisebb az ellenállása is. Ezért vezeti jobban az áramot.


Nézzél meg videokat egy ún.tesla tekercsről. Azokban is millió volt feszültség van, ezért tudnak olyan szép "szikrákat" vágni. :D

2010. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!