Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen szag van az ISS en?

Milyen szag van az ISS en?

Figyelt kérdés
Olvastam arról valahol, hogy fémes szag van az űrben. Nem tudom ez mennyire igaz. Viszont az űrállomáson folyamatosan emberek tartózkodnak. El tudom képzeni azt is, hogy penetráns csövesszag uralkodik odafent. Mi lehet az igazság?

2020. okt. 7. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt az űrben nincs szag, inkább az űrruha és a sugárzások kölcsönhatása miatt éreznek az űrhajósok ilyen jellegzetes, enyhén égett szagot.

Az űrállomáson biztos van némi izzadtság és testszag, de egyrészt ott is keringetik valamennyire a levegőt, másrészt a csöviszag főleg a vizelettől és egyéb végtermékektől van, az űrhajósoknak viszont van WC-jük, és tisztálkodnak is.

Amúgy külön gondot fordítanak, hogy ne kerüljenek fel olyan eszközök és anyagok, amiknek erős szaguk van. Például egy műsorban volt, hogy az ezért felelős ember azért tiltotta le egy fajta kötözőpánt használatát, mert enyhe műanyag szaga volt, ami odafent erősen érezhető lett volna.

2020. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Van már űrillatú parfüm 15 ezerért megveheted.
2020. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
ISS-szagot :D
2020. okt. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!