Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért képes a víz legyőzni a...

Miért képes a víz legyőzni a gravitációt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 15:08
 1/7 Mojjo ***** válasza:
96%
Miért, képes?
2020. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem képes "legyőzni" a gravitációt, ezért a kérdés pontosításra szorul. Mire vagy kíváncsi? A felhőképződésre? A szifon működésére? A közlekedőedények működésére? A kapilláris hatásra?....
2020. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A víz nem képes legyőzni a gravitációt. De vannak olyan esetek, mikor felfelé halad, mert a rá ható, felfelé irányuló erők összege nagyobb, mint a nehézségi erőé.
2020. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdésben is van egy súlyos hiba.
2020. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te tetted fel a kérdést, hogy a sok ezer tonnás hajók miért nem süllyednek el.

A víz nem győzi le a gravitációt. Épp a víz súlya az, ami fenntartja a hajókat. Olyan, mintha egy mérleghintán ülnél egy kövér barátoddal, és amikor felemelkedsz, azt hinnéd, hogy a barátod legyőzte a gravitációt.

2020. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tsirche ***** válasza:

Nem erre gondolsz?


Hajszálcsövesség

"A hajszálcsövesség, idegen szóval kapilláris hatás vagy kapilláris effektus a folyadékok azon tulajdonsága, hogy képesek szűk, keskeny térben a gravitációs erő ellenében is mozogni. "

"A kapilláris jelenség a folyadék és az azt körülvevő cső közötti intermolekuláris erők miatt lép fel. Ha a cső átmérője elegendően kicsi, akkor a felületi feszültség, valamint a folyadék és a cső közötti adhéziós erők együttes hatása felemeli a folyadékot a gravitáció ellenében."


[link]

2020. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor először láttam a lillafüredi vízesést fölfelé zuhogni, engem is meglepett a látvány.

Később elfogadtam, majd megszoktam.


Bár amióta nem csinálok a magam szedte gombából pörköltöt, egyre kevesebb ilyen jellegű fizikai jelenséget észlelek.

2020. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!