Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy vakcina ha nem mutat...

Ha egy vakcina ha nem mutat rövid távon mellékhatásokat, mutathat hosszú távon, 5-10-20 éves távlatban?

Figyelt kérdés
Elég releváns kérdés most szerintem...
2020. nov. 2. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Hát jóhogy, de még olyan is van, hogy nem is a beoltott emberen jelekntkeznek a mellékhatások, hanem az utódain.
2020. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Wadmalac ***** válasza:
73%

Azért ez nem túl valószínű.

Egy vakcina összetétele a kórokozó felismerését segítő anyagon (magán a döglött kórokozón vagy RNS-én) kívül csupa szokványos, évtizedek óta bevált anyagot tartalmaz.

És a kórokozó-azonosító is tulajdonképpen olyan, mint a többi vakcinában, csak "más a felirat a rendszámtáblán".


Nem nagyon van esély hosszútávú problémákra.

Inkább akut problémára, egyelőre ismeretlen túlérzékenységek esetén.

Régóta használt vakcináknál az ilyen veszély úgy-ahogy felmérhető, de itt, lévén még új a dolog, nem.

2020. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Lehetséges,de hihetetlenül kicsi a valószínűsége. Olyannyira, hogy elhanyagolható.
2020. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg lehetséges, de nagyon régóta használnak ilyen-olyan vírus ellenes oltásokat, és (amennyire tudom) nem volt ilyen tapasztalat.
2020. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"kórokozó felismerését segítő anyagon (magán a döglött kórokozón vagy RNS-én"

Az a vakcináknak csak az egyik típusa.

2020. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Igen. Ezért is nem kérek pár hónap alatt összeácsolt, teszteletlen vakcinát.

Amikor a 70-es években feltalálták a benzodiazepin típusú nyugtatókat ( pl xanax), mindenki boldog volt, h pillanatok alatt csökkenti a szorongást, elmúlasztja a pánikot, stb. Kérte is mindenki lelkesen a legkisebb csip csup feszültsêgre. Háziasszonyok teljes generációi lettek nyugtatófüggők. És csak pár év múlva derült ki, h annyira mêgsem klassz gyógyszerek ezek. Amikor a függők megpróbálták elhagyni, és vagy nem is tudták, vagy súlyos elvonási tünetek léptek fel. De ez csak 2-5-10 év szedés után derült ki, amikor piacra dobták, senki nem is sejtette.

Na, szóval ezért nem kell örvendezni a frissen kitalált gyógyszereknek, vakcináknak, csodaszereknek.

A csodákért mindig fizetni kell, legtöbbször évek múlva.

2020. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Egérkísérleteket is végeznek, emberkísérletek előtt. Hogy közben is folytatják-e az egerek vizsgálatát, azt már nem tudom.
2020. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Egy oltás nem okozhat függőséget, értelemszerűen.

Nem pár hónap, hanem kb. 1év, és nem összeácsolt, hanem ugyanolyan úton létrehozott, mint bármely más vakcina, és több ezer emberen tesztelt.

2020. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
#6 Azért egy pszichés problémára kitalált gyógyszer és egy megelőző oltás nem teljesen ugyanaz a kategória. Az oltásoknak már megvan a hatásmechanizmusa, nem a meleg vizet találják most fel, "csak" adaptálják. (Ez is munkaigényes persze.)
2020. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon minimális a valószínűsége, jelenlegi tudásunk szerint nem.
2021. jan. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!