Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy direkt vannak...

Lehet, hogy direkt vannak nagy távolságok az univerzumban?

Figyelt kérdés
...Hogy ne tudjunk találkozni idegen fajokkal. Nem akarom belekeverni Istent, ateista vagyok. És nem is nekem jutott eszembe a fenti gondolat, csak érdekel a véleményetek. Szóval nem tudnánk mit kezdeni egy idegen fajjal, ők se velünk, valószínűleg annyira különbözünk mindenben. Hiszem, hogy vannak, de még ők sem tudnak millió fényéveket utazgatni. Lehet, hogy pont jó is így, és nem kéne erőltetni a kapcsolatfelvételt? Megenni nem tudnánk egymást, valószínűleg kommunikálni se, és ha még a technológiánkban sincs semmi hasonló, akkor végképp nem tudunk egymásnak semmi okosat mondani. Nekem tetszik ez a megközelítés, ti hogy vagytok vele?

2020. nov. 7. 21:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszek semmiféle intelligens tervezésben.
2020. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Lehet. Ha viszont azt feltételezed hogy VALAKI direkt ... , akkor mégsem vagy annyira ateista! XD
2020. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

Miért gondolja mindenki azt, hogy az univerzum az emberről szól? Egyvalamit kéne megértened neked is, és mindenkinek, aki istent meg az élet értelmét meg az univerzumot kutatja:


Ez az egész NEM RÓLUNK SZÓL.


Nem mi vagyunk a legfontosabbak. Nem értünk van a világ. Értelmezni tudjuk, de ennyi. Mint ahogy régen azt hitték az emberek, hogy a Nap feltétlenül a Föld körül forog, úgy te is azt hiszed, hogy a világegyetem valahogy értünk van, meg nekünk lett teremtve, meg direkt csináltak értünk/ellenünk dolgokat. Nem. Mi csak vagyunk valami nagyobbnak a részeként. Csendesítsd el a tudatod, meditálj, és rá fogsz jönni, hogy mennyire nem számítunk mi.

2020. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Mégis kinek lett volna érdeke a nagy távolság?
2020. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

" akkor végképp nem tudunk egymásnak semmi okosat mondani"

- dehogynem, jöhetnének gyakorizni.

2020. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
13%

#2 vagyok:


Mindig is megrögzött materialista voltam.(nem ateista!)


De nemrég elmélkedtem magamban a földi élet berendezkedésén, és döbbenten ismertem fel hogy mindenképpen kellet, hogy legyen tervező!


Mi az evolúcionisták magyarázata például arra, amikor növények igazodnak állatokhoz például a beporzásban, vagy például amikor magjaikat bogánccsal, a környezetükben lévő állatok szőrébe akasztva továbbítják?


Az, hogy az évmilliók alatt alkalmazkodtak a környezetükhöz.

Csakhogy ezzel az a hatalmas probléma hogy a növényeknek nincsenek érzékszerveik, amivel tanulmányozhatnák a környezetüket! Valamint agyuk, amivel kiértékeljék a tapasztalatokat! Honnan tudhatná egy növény, hogy milyen formájú mag hatékony a terjedéshez? Az eredmény van visszahatással a kiinduló növényre? Nincs. Tehát egy agyatlan zöldség miért mutálódna, ráadásul úgy, hogy az eredmény nem befolyásolja?


Itt valami disznóság van!

2020. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

"a növényeknek nincsenek érzékszerveik"

Ahogy te azt képzeled.


"Valamint agyuk, amivel kiértékeljék a tapasztalatokat!"

Ez nem kötelező. Olyan szerveik vannak, amelyek tudnak dönteni.


"Honnan tudhatná egy növény, hogy milyen formájú mag hatékony a terjedéshez?"

Nem tudja.

Azt majd a szelekció intézi.


"Az eredmény van visszahatással a kiinduló növényre?"

Nincs, de nem is kell.

2020. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

#6, #7-nek:


Ha a nincs visszahatás, tehát a szelekció következtében mindig az életképesebb nyer teret, akkor viszont nem lehetne évmilliók elteltével is ennyire sokrétű a módszer! A szelekcót alapul véve, a leg-életképesebbnek ennyi idő alatt ki kellet volna szorítania a többit!

Vagy nem ez a szelekció lényege?!

2020. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
3%

7# Én azon gondolkodtam ma, hogy a növények miként akarnak az életünkre törni, csak hogy életben maradjanak, és rögtön azzal a paradoxonnal találkoztam, hogy csak védekező létformák létezhetnek, mert ami nem védekezett, az soha nem is létezett, hiszen már a kifejlődése előtt elpusztult.

Na most akkor hogyan is kezdtek el védekezni az élőlények, és miért?

Honnan tudja egy növény, hogy neki tüskéket kell növesztenie, mert különben kihal?

A legelső tüskés, mérgező növény honnan tudta, hogy neki védekeznie kell?

2020. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
4%
Volt egyáltalán olyan létforma, aminek nem volt fegyvere?
2020. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!