Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hosszú távú mellék...

Téékáá kérdése:

Lehet hosszú távú mellék hatása a korona vírus elleni védőoltás nak?

Figyelt kérdés
Vannak akik azt állítják h lehet rákkeltő hatása...;(

2020. nov. 19. 11:28
1 2
 11/13 2*Sü ***** válasza:
82%

> Tehetik mégis mindezek ellenére kötelezővé az oltást?


Jogilag igen. Ugye Magyarországon vannak általános kötelező védőoltások, de ezek mind gyerekkorban. Illetve vannak felnőtt korban is kötelező védőoltások, de azok mind speciális esetekre vonatkoznak (pl. aki egy diftériás, hastífuszos, kanyarós stb. beteg környezetében fertőzés veszélyének van kitéve). Olyan védőoltás nem volt ezeddig, aki mindenkire nézve kötelező felnőtt korban, mert szerencsére nem volt rá ok, hogy legyen ilyen. De jogilag tehetik kötelezővé… Viszont…


Gyakorlatilag meg inkább fordított helyzet várható. Nem kizárt, hogy komolyabb problémák fognak felmerülni, hogy egyáltalán azok megkaphassák, akik kérik, akik önként akarnák beadatni. Mert ugye ehhez biztosítani kellene a védőoltást magát, annak a szállítását, tárolását (meg ennek a költségét), a körülményeket, szakembereket. Valószínű oltóközpontokat kell ehhez is felállítani. Első körben inkább az várható, hogy nem mindenki kaphatja meg, aki kéri, hanem csak az, aki veszélyeztetett (idős, krónikus betegsége van, szakmája miatt veszélyeztetett), és csak másodsorban kapják meg mások.

2020. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
68%

"Totál veszélytelen a koronavírus, egy ismerősöm, kollégám, gyerekek nem szenvednek szövődményben a járvány kapcsán."


Több ismerősöm is hajtott már át pirosnál vasúti átkelőn. Semmi bajuk nem lett. Ergo: nincs is vonat.


Fantasztikus logika.


Egy oltásnak, attól függően, hogy milyen típusú oltás, mert vannak különböző verziók, megvan az összetétele, adott típusú oltásnál egyetlen dolog változik benne, az adott vírus immunvédelmet kiváltó genomja vagy annak része.

Minden más összetevő azonos a többi, már bevált, évtizedeken át használt oltásokkal.

És azoktól nem foschik senki. Érdekes.


Egy módon lehet egy új oltás problémás: ha nem megfelelően, a szükséges egészségügyi tisztasággal gyártják és ezzel-azzal szennyezett.

Azt viszont ki lehet szűrni beadás nélkül is, nem kell évtizedes hatásra várni.


Amivel kétségek állnak fenn, az a különböző gyártóktól származó vakcináknál (főként az orosznál) a HATÁSOSSÁG mértéke, illetve az, hogy ERRE vajon kik túlérzékenyek (mert bizony az influenza-oltásba is szoktak mai napig belehalni extrém érzékeny immmunrendszerű emberek, randomban, egyes más oltásfajtáknál még nagyobb arányban).


Szóval az, hogy az adott oltás majd 10-20-30 év múlva rákkeltő lesz, sima konteós rémhírkeltés.


Igen, oltásellenző politikusok is emlegetnek ilyen marhaságokat. Ők sem virológusok és oltásszakértők és ismerjük el, nem nagyon rebben a szemük, ha politikai érdekből hazudni kell.

2020. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%
Még nem is oltogatják az embereket, honnan tudnák, hogy milyen mellékhatásokat okoz évtizedek múlva?
2020. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!